Šoti kunstnik: musta leiva ja hapukoore maitset ei vahetaks ma millegi vastu

 (1)

Rõõmsameelne Hannah õppis eesti keele selgeks oma lemmikraamatu abil. Nüüdseks on tal eestikeelset "Sõrmuste isanda" esimest raamatust läbi loetud 200 lehekülge. Noor naine tunnistab, et eesti keele puhul õpib ta endiselt iga päev midagi uut.
Rõõmsameelne Hannah õppis eesti keele selgeks oma lemmikraamatu abil. Nüüdseks on tal eestikeelset "Sõrmuste isanda" esimest raamatust läbi loetud 200 lehekülge. Noor naine tunnistab, et eesti keele puhul õpib ta endiselt iga päev midagi uut.Foto: Rauno Volmar

Šotlanna Hannah Harkes (27) on üks kunstnikest, kelle tööd kujutavad Maalehe 30 aasta juubeliks pühendatud näitusel Eesti maaelu.

„Elust maal” on Tallinna Kunstihoones Maalehe ja Eesti kunstnike liidu koostöös avatud näitus, kus eksponeeritud teosed kujutavad Eesti maaelu nii reaalse, romantilise kui ka pisut utoopilisena. Teiste seas on väljas noore Šoti päritolu kunstniku Hannah Harkesi tööd. Üks neist on tema enda valmistatud puidust lauamäng „Hektar” ja teine Mari Perkupiga koostöös tehtud „Vääring”. Kui lauamängu puhul võib näha seost pika ja vaevalise töö ning eesmärkideni jõudmise vahel, siis „Vääring” kajastab maaelu üksikasju, mis pärinevad kaugest minevikust, aga ka näiteks piima hinna probleeme, millega põllumehed alles hiljuti silmitsi seisid. Ent miks on ühe šotlanna tööd sellisel näitusel? Miks huvitab teda Eesti maaelu? Selgub, et see kõik läheb talle väga korda, sest juba kuus aastat on Eesti tema üks ja ainus kodu.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare