ÜRO pagulasamet: ärge hoidke asüülitaotlejaid luku taga vangis

 (21)

ÜRO pagulasorganisatsiooni Põhja-Euroopa piirkonna juht Pia Prytz Phiri ütleb, et kui riiki saabunud pagulasse suhtutakse hästi, sujub ka tema hilisem integratsioon paremini.
ÜRO pagulasorganisatsiooni Põhja-Euroopa piirkonna juht Pia Prytz Phiri ütleb, et kui riiki saabunud pagulasse suhtutakse hästi, sujub ka tema hilisem integratsioon paremini.Foto: Karin Kaljuläte

UNHCR-i hinnangul määrab eduka integratsiooni see, kuidas pagulastega juba piiril käitutakse.

Eile siseministeeriumis esitletud ÜRO pagulasameti UNHCR-i pagulaste integratsiooniraportis toodi esile, et asüülitaotlejate ja -saajate õigused vastavad Eestis küll üldistele rahvusvahelistele ja Euroopa standarditele, ent nende integratsioonile aitaks palju kaasa terviklikum lähenemine valitsuse tasandil.

Raporti jaoks intervjueeriti nii ametnikke ja MTÜ-de esindajaid kui ka pagulasi endid, kes tunnistasid, et soovivad panustada ühiskonda ja majandusse, õppida eesti keelt ning saada esimesel võimalusel iseseisvaks ja sotsiaalselt lõimuda. Ühtlasi tõdeti, et praktikas on pagulastel sageli raskusi elukoha, tõhusa keeleõppe ja oma kutseoskustele vastava töö leidmise ning ühiskonnaelust osavõtmisega. Ülevaatest selgub, et Eestis on peale kohustusliku keeleõppe ja tugiisikute teenuse vähe spetsiaalseid tegevusi, mis toetaksid pagulaste integratsiooni ühiskonda.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0.59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare