Vaikuseminutid hiilivad Eesti kooli rõõmu looma

 (13)

Nelli Jung, Kätlin Liimets, Elin Ots
Nelli Jung, Kätlin Liimets, Elin OtsFotod: erakogu, Sven Meresmaa

Järgmisel neljapäeval on 1. september ja lapsed kogunevad taas klassidesse. Miks mitte alustada uuel kooliaastal tundi vaikuseminutitega?

Peaaegu tuhat Eesti õpetajat ja lasteaednikku kümnetes haridusasutustes on viimasel paaril aastal koolirõõmu otsides võtnud tundides appi vaikuseminutid. Need on mõne minuti kestvad harjutused, mis õpetavad enese ümber toimuvat terasemalt tähele panema ning enda ja maailmaga rahu tegema. Rahvusvahelistes koolirõõmu edetabelites on Eestil tavaliselt piinlikult alla-keskmise-positsioon. Pole kedagi, kes poleks kuulnud laste vähesest tähelepanuvõimest või kogenud koolitunnis distsipliiniraskusi. Vähe sellest: tihti pole lihtne täiskasvanunagi korralikult keskenduda või õhtul voodis kiiresti uinuda. Vaikuseminutite eestvedajad on leidnud neile probleemidele lahenduse, mis klapib hästi koolitundidesse ega tee niigi ülekoormatud õpetajate elu keerulisemaks. Näiteks sellise helide kuulamise harjutuse, mis näpistab tunnist ainult paar minutit.

Leia mugav asend ja võimaluse korral sulge silmad. Nüüd kuula kõiki helisid, nii et ükski heli ei läheks kaotsi,ja nüüd märka vaikust helide vahel,märka kaugemaid helisid ja nüüd kuula kõige lähemaid helisid ning märka oma hingamist. Aitäh.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare