Kui riigifirma, kes hakkab teie firma asemel praamiliiklust korraldama, tuli teie juurde, et tahavad ikkagi vana Regula osta, siis väänasite mõnuga topelthinna? Nautisite olukorda?
Mis mõttes nautisin? Ma pole selline inimene. Hind sündis läbirääkimiste käigus – meie soovisime rohkem, nemad kauplesid alla. Neil on seda alust vaja ning nad saavad toimiva ja töötava praami, mis on valmis kohe teenindama.

Hinge kaugemas sopis saite ehk nautida olukorda: nad on hädas, nad ei saa hakkama…

Ei, ma ei ole selline inimene. Aga ma ei salga, et firma jaoks oli Regula müük hea tehing.

Viimasel ajal ajalehtedest praamiteema kohta uudiseid lugedes olen avastanud end mõttelt, et inimesed peaksid teile tänulikud olema.

Tänulikud?

Tänulikud seepärast, et saartevahelise praamiliikluse ümberkorraldamisega seoses näeme, kuidas enesekindlad võimumehed- ja naised end üha lolliks teevad?

Ma ei tea, kas selle eest ikka peab tänama. Eks mingis mõttes ole see mõistetav, et kiirustades ja mõtlematult toimivale asjale kallale minnes tulevad järjest ka kõiksugu nõrkused välja...

Just-just, on rohkelt bravuuri ja tahtmist teid praamibisnisest välja mängida. On tunda siirast kättemaksusoovi, aga läbimõeldud ja kaalutletud plaani, kuidas seda teha, justkui pole. Seis on segane.

Tegelikult ma ei tahaks sel teemal väga pikalt peatuda. Ma ei tahaks hakata näpuga näitama, kelle süü see on, et seis on praegu selline. See, et riik tahab midagi muuta, teeb sellekohase otsuse ja hakkab tegutsema, on iseenesest ju mõistetav. Seda tehakse mujalgi. Aga, kurat, no neid asju tuleb palju paremini ette valmistada, tuleb teha palju paremat eeltööd. Mulle tundub üha, et meil siin Eestis saab üha suuremaks probleemiks see, et otsustajad inimesed ei taju oma vastutust. Ei taju oma tegevuse tagajärgi. Kuidagi ehku peale käib kogu see toimetamine.

Miks asi selleni jõudis, et riik otsustas teilt just nüüd praamibisnise ära võtta? Miks ei olnud enam kokkulepe võimalik?
Äkki on asi selle, et kui sul millegi muu asjaga ei ole võimalik poliitilist kapitali võimalik lõigata, siis... No siis vast on päris mugav öelda, et lähed ja lõhud lõpuks selle rahvast kurnava monopoli. Meil on ju populaarne teema neetud kapitalisti kottida. Osa poliitikuid loodavad saada niiviisi hääli. Mis seal muud.

Ärist ja poliitikast, aga ka sellest, kuidas Leedo rikkaks sai, millega tegelevad tema kolm last ning miks ta ükskord oma abikaasale 2000 tulpi kinkis, saad lugeda juba homme ilmuvast LP-st!