RAAMATUBLOGI: Õnnetud naised ja läbikukkunud mehed. Pauts ei hellita

 (2)

RAAMATUBLOGI: Õnnetud naised ja läbikukkunud mehed. Pauts ei hellita
ÖömeesRepro

Katrin Pauts, „Öömees”, Rahva Raamat, 264 lk.

Katrin Pauts jätkab kirjanduslikku tegevust krimkarindel, ent on seekord Muhu tumedast loobunud. Või on?

Pautsi kaks esimest krimiromaani – „Politseiniku tütar” ja „Tulekandja” kandsid ühist nimetajat Saaremaa põnevik ja neis lahendas kuritegusid ajakirjanik Eve Niimand. „Öömees” eelnevate raamatutega ei samastu.

Esiteks ei määratleta, millises Eestimaa kolkakülas tegevus toimub, ent see võib sama hästi olla ka Saaremaa, saati kui on mängus vana raudteetamm. Kattis ju omal ajal saart korralik raudteevõrk.
Paaril viimasel aastal ilmunud Eesti krimkad on mõneti ühe vitsaga löödud – sündmuspaik on jumalast maha jäänud paik ja kuriteod müstikaga looritatud. Nii nüüdki. Tolles Karup**se külas (nimi on pandud siinkirjutaja poolt) on tegutsemas kummituslik Öömees, kes noori inimesi teise ilma saadab või neid jõesillalt vette tõukab. Jälle juhtub – elu kaotab koolitüdruk.

Suurlinna mõrvauurijad ei saa asjast sotti, küll aga hakkab juhtumit lahti harutama külapolitseinik Virve. Ja nagu selgub, on pea igal Öömehega kokkupuuteid, ka traagilisi.

„Öömees” on nauditavalt kirjutatud. Mitte et mõistatud tekitaks kõrgpinget, vaid pigem üldine taust, mis tundub põhjamaiselt tume. Suurepäraselt, läbi tegelaste sisemonoloogide, on kirjeldatud kolkasse kinni jäänud noorte inimeste hingeseisundit ning lootusetust. Kel on sassis suhted teise poole ja lastega, kes kibeleb soovist kogeda armastust või peab varjama ebatraditsioonilisust...

Pauts ei hellita, vaid näitab äärealasid täies „hiilguses”, just sellistena, nagu need ilmsed on. Õnnetud naised ja läbikukkunud mehed. Ja just säärasesse paika sobib Öömees – mõistagi luust ja lihast – briljantselt.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Telli nüüd Eesti Päevaleht ja vali kingitus juurde! Vaata lähemalt »

107 000€
Jõelähtme vald, Korter
Otse omanikult!
112 800€
Jõelähtme vald, Korter
65 000€
Tallinn, Korter
271 000€
Tallinn, Korter
161 500€
Tallinn, Korter
243 000€
Tallinn, Majaosa
99 900€
Tallinn, Korter
72 500€
Tallinn, Korter
93 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
70 000€
Tallinn, Korter

115 900€
Tallinn, Korter
123 100€
Tallinn, Korter
132 500€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare