RAAMATUBLOGI: Sektid on saatanastRAAMATUBLOGI: Sektid on saatanast
AbielupaktRepro

Michelle Richmond, „Abielupakt”, tõlkinud Triin Sinisaar, Varrak, 376 lk.

Sektid on saatanast. Tuleb kamp kokku, tirib lihtsameelseid enda sekka, surudes reeglid vägisi peale. Ja oledki omadega soos kui selgub, et üks reeglitest kõlab: sektist pole võimalik lahkuda.

Nõukogude ajal oli käibel anekdoot: ära mõtle, kui mõtled, ära ütle, kui ütled, ära kirjuta, kui kirjutad, ära alla kirjuta, kui kirjutad alla, ära imesta.

Eelnev nali pole teinekord kaugeltki naljakas, vaid pigem õpetlik. Kaks noort, Alice ja Jack, advokaat ja psühholoog, pealtnäha targad inimesed, ent otsustavad abielludes ühineda Paktiga, mis peaks nende kooselu igavesti koos hoidma. Paraku ei uuri nad tausta piisavalt, mõtlevad, et tegu on lõbusa üritusega, aga asi on pehmelt öeldes tõsine.

Millegipärast ollakse mõnikord arvamusel, et eesmärgini viib ainult üks tee. Kui tahad saada rikkaks, tee nii, kui soovid kasvatada tublisid lapsi, tee naa, kui tahad õnnelikku abielu, siis täida neid ja neid reegleid. Oh oleks asjad nõnda lihtsad...

Ja hakkabki Pakt üha enam sisenema Alice’i ja Jacki ellu. Peituda pole kuhugi, sest Suur Vend jälgib sind. Teda ei huvita, et sa oled (abi)eluga rahul – reeglid on täitmiseks. Kui eirad neid, saad karistada. Hullumeelsus? Just! Aga pääsu pole, sest Suurel Vennal on lisaks ka võim – võid hetkega kaotada parimal juhul töökoha, halvimal isegi elu.

Samal teemal:

Tahad Paktist lahkuda – tühjagi! Allkiri tähendab igavest truudust, kasvõi näilist. Ja nii saabki elust košmaar, kust pääsemist ei paista.

Eks viimasel ajal tule neid psühhotrillereid lettidele suurel kiirusel ja hulgakaupa. Hakkad juba neid avama pika hambaga – on ja ei ole kah. Aga seekord on autor pannud täkkesse. Hea ja pinev raamat. Haarav. Fiktsioon küll, aga ikkagi. Elad noortele kaasa ja ootad, kas rabelevad välja või mitte.

Keeruline arvata, palju „Abielupakt” õpetust jagab, aga midagi ikka. Isegi kui idee tundub üllas – lahutusi on tõesti palju – pole käskude-keeldude süsteem imerohi, mis aitab. Ning kas alati tasub ühineda salapäraste organisatsioonidega, mis paisavad pealt kui ladvaõunad, ent võivad seest olla mädased. Hullust maailmas jätkub, sestap peaks olema esimene eesmärk säilitada vabadus ja iseseisvus.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Telli nüüd Eesti Päevaleht ja vali kingitus juurde! Vaata lähemalt »

116 900€
Tallinn, Korter
275 000€
Tallinn, Korter
56 000€
Viimsi vald, Korter
79 900€
Tallinn, Korter
99 900€
Tallinn, Korter
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
134 900€
Tallinn, Korter
125 000€
Raasiku vald, Majaosa
319 000€
Tallinn, Äripind
229 000€
Rae vald, Majaosa

149 000€
Viimsi vald, Korter
188 235€
Tallinn, Korter
399 000€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare