Baltikumi suurim pungifestival annab laupäeval avapaugu


Sel laupäeval, 14 märtsil lükkab Tartus Pärmitehases hoo sisse suvel toimuv Punk’n Roll festival. Toimunud on festival aastast 1998 ja ei kavatsetagi peatuda. Punk’n Roll 2009 toimub traditsiooniliselt augusti kolmandal nädalavahetusel Kilingi-Nõmmes ning ka sel aastal on oodata esinejaid üle Euroopa.

Laupäevasel soojendusüritusel astuvad üles 6 bändi Lätist ja Eestist. Peaesinejaks on legendaarne Inokentijs Märpls Lätist. Bänd sai alguse juba 1985 aastal ja esimesed kontsertid anti aasta hiljem. Nagu ikka tol ajal juhutus, ei pääsenud ka Inokentijs Märpls'i liikmed repressioonidest. Trummar veetis sõjaväest kõrvale hoidmise eest 3,5 aastat vangis ning ka laulja oli sunnitud samal põhjusel veetma mõnda aega psühhiaatriakliinikus.

Läbi aastate on bänd mänginud paljudel Läti, Leedu ja Eesti sõltumatutel festivalidel ning on välja andnud 3 täispikka albumit ning mitmeid lühemaid üllitisi.

Laulja ja bändi frontman Dambis on oma muusika kohta öelnud nii: "Mu bänd ei ole otseselt kellegi mõjutustega, mul pole otseseid lemmikuid, kuulan väga erinevat muusikat. Mängin seda mis mulle meeldib ja kaverite esitamine pole mulle kunagi istunud. Sõnad on erinevad – sotsiaalsetest probleemides, poliitikast, filosoofiast, humooriga segatud ja vahest ka skisofreenilised. Ma väljandan neis oma maailmavaateid ja tänapäeva…"

Bänd on jätkanud aktiivselt kontsertide andmist siiani. Näib, et 24 tegutsemisaastat pole meeste hoogu aga peatanud. Lisaks Inokentijs Marplsele einevad Tartus ka Neprodukts (punkrokk Riiast), ZLO (punkrokk Tallinnast), RPM (punk / ska / hardcore, Kilingi-Nõmme / Tallinn), SoDi (punkrokk, Luua / Tartu / Jõgeva) ja Against The ... (punkrokk Pärnust).

Aeg: 14. märts 2009 kell 19.00
Koht: Pärmivabrik, Tartu (Pikk tänav 58/60)
Piletihind: 75.- eek
Õllehind: 25.-/20.- eek
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare