Eesti parimad ajaveebid on valitud

 (4)

Eile õhtul kuulutati Von Krahli baaris välja Eesti parimad ajaveebid.
Võib ju vaielda, kas üldse peaks inimeste päevikuid, olgugi et avalikke, paremuse järgi ritta seadma, kuid seda tehti, andes üheksas kategoorias parimatele auhinnad.

Võistluse idee autor ja eestvedaja Tõnis Hiiesalu ütles, et üks konkursi eesmärke on tekitada Eesti pressipreemia konkursi kõrvale võistlus, mis annaks enesenäitamise võimaluse ka neile sõna- ja fotomeistritele, kes trükimeedias oma loomingut ei avalda.

Parimaks isiklikuks blogiks hindasid lugejad ja žürii blogi “Rebaseonu Aafrikast” aadressil www.rebaseonu.net/go/aafrika – reisikiri sellest, kuidas üks eesti mees Helgaga (Land Rover Defender) üksinda läbi Aafrika sõidab.

Grupiblogidest oli parim “MereBlogi” aadressil www.mereblog.com, kus kaks meest edastavad kõike merega seotut: reisikirju kaugetelt kaubalaevadelt, uudiseid, pilte, tööpakkumisi jne.

Parimaks algatuseks Eesti blogosfääris nimetati Targutaja üleskutset teha Keskerakonnale “masendav” Googlepomm. Algatus on aadressil http://targutaja.info/?itemid=82. Parimaks postituseks hääletati lugu ühest ameeriklasest, kellele elu oli liiga teinud, ja kes maksis elule kätte. Postitust saab lugeda aadressil blog.lamer.ee/2005/10/ marvin-heemeyer-ameerika-viimane.html.

Parima disainiga ajaveebiks on aadressil http://sdmotors.net/blog2 asuv ingliskeelne blogi “Monster squared, the dark side”. Parimaks fotoblogiks sai Kaarel Nurga pildipäevik aadressil thesupersnap.blogspot.com.

Muusikaauhinna sai Von Bi blogi aadressil http://72dpi. neoon.com/vonbi/index.html, parim tehnikaalane blogi on sama, kust pärineb parim postitus: blog.lamer.ee.

Tööblogide tipuks nimetati Äripäeva fotograafi Erik Prozese ajaveeb “Protsess” aadressil www.blog.ee/protsess.

Ajaveebide võistlusele said enda või teiste blogisid kandidaadiks seada kõik inimesed, 26. veebruarini sai igaüks blogidele ka oma hääli anda. Igas kategoorias läksid kümme enim hääli saanud ajaveebi edasi žürii hindamisele. Žüriisse kuulusid Liisa Tallinn, Raul Viitung, Linnar Viik, Priit Kruus, Merit Karise, Henrik Roonemaa, Andri Maimets, Siim Teller, Silver Meikar, Rivo Sarapik, Heidy Purga, Maali Käbin ja Tõnis Hiiesalu.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare