Gunnar Loho ja Estin laste pärast riius


Gunnar Loho ja Estin laste pärast riius
----

Muusikaärimehe Gunnar Loho ja lauljatar Esta Loho (esinejanimega Estin) üheksa aastat kestnud abielu on jooksnud karile. “ Meil on Viljandi maakohtus abielulahutus käsil. Nüüd andsin hagiavalduse lastega suhtlemise nõudes eraldi sisse,” teatab Gunnar.

1991. aastal sõlmitud abielu Estaga on purunenud. Praegu elavad Esta ja Gunnar Viljandis Riia maanteel teineteisest 200 meetri kaugusel ja endised kallimad ei suuda isegi advokaadi juuresolekul asju sirgeks rääkida. “See pole võimalik, meid valdavad emotsioonid,” ütleb Gunnar. “Täielik hullumaja!”

Tema sõnul sai abielukriis alguse 1997. aastal, mil Esta teinud suvetuuri “Suur jalutuskäik” ajal “väikesi kõrvalepõikeid” tuuri turvaülemaga. Esta Loho on kommentaare jagades kitsi, ütleb, et pole huvitatud lehe vahendusel musta pesu pesemisest. Varem on ta ajakirjanduses süüdistanud Gunnarit abieluvälistes suhetes, telefonikõnede pealtkuulamises ja peksmises - verevalumiteni välja. “See on täielik jura,” kinnitab Gunnar.

“Et inimesed lahku lähevad, selles pole midagi imelikku. Aga rõhuasetus lastele – see on kõige lollim asi,” räägib Gunnar murtud häälel. Ta on löödud, et tütred Stina, 6, ja Sandra, 8, enam tema juures ei käi.

Kokkulepe linnavalitsuses

Jaanuari lõpus sõlmisid Esta ja Gunnar Viljandi linnavalitsuse sotsiaalametis kokkuleppe, mille kohaselt lähevad lapsed esmaspäeval pärast tantsutreeningut Gunnari juurde ja on seal kolmapäevani. Siis saadab isa Sandra kooli ja viib Stina ema juurde. Stina võib olla isa juures ka kuni kolmapäevase tantsutreeninguni. Gunnar oli sellega rahul.

“Kaks korda oli kõik tipp-topp, siis jäid lapsed haigeks ja haiguse ajal olid nad kodus ema juures. Siis jäin omakorda mina haigeks...” peab Gunnar loogiliseks, et haiguse ajal üksteisel külas ei käida. Ülemöödunud esmaspäeval olid tütred terved ja isa läks neile tantsutrenni järele, kuid lapsi talle enam ei antud.

“Kes ei anna? Kuidas ei annaõ” küsib Esta. “Olen sellesse korterisse ise ka sisse kirjutatud. Sinna on kõik minu raha läinud. Aga isegi mina ei tohi seal viibida. Ta muutis isegi uste turvakoodid ära, et ma sisse ei saaks,” räägib laste ema Estin.

Gunnari sõnul on mängus kellegi kolmanda käsi: “Neil kamandab ju ämm vägesid. Matriarhaat on selles peres väga vinge.”

Hoiavad lapsi psüühilise trauma eest

Esta kolis koos lastega oma ema Elana Simakova juurde mullu oktoobris. Gunnar pole temperamentse leedulannast ämmaga iial läbi saanud ning on veendunud, et Esta ja ämm “töötlevad” lapsi tema vastu.

“Nad lihtsalt ei taha tema juurde minna,” ütleb vanaema Elana. “Me ju võime neid paluda, et minge, aga milleks? Nad saavad sealt psüühilise trauma,” põhjendab ta. “Sandra ütles nuttes, et tal on isa juures igav. Aga mis sest igavusest – jõulude ajal nägid õed, kuidas ema endisel magamisasemel lebas isaga üks noor lauljatar, kellega Gunnar nüüd koostööd teeb.” Gunnar ei taha ämma väidet kommenteerida.

Elana emasüda öelnud juba omal ajal – 17aastase tütre abiellumine 36aastase mehega pole õige asi. “Gunnar sobiks talle isaks! Vaene Esta sattus õnge otsa, talle oli see esimene armastus… Imestan, kuidas ta kõik need aastad välja kannatas! See mees on ju sadist! Tuli välja, et Gunnar ei suuda ühe naisega kauem koos olla kui aasta. Passis on tal kirjas neli last, aga palju neid tegelikult onõ” Laste haiguse ajal toonud Gunnar neile õunu ja mandariine, aga asetanud need ukse taha. Helistanud siis mobiililt, et võtke puuviljad sealt ära. “Nu što takojeõ!” halab Elana. “Podsunul kak sobakam!” (Mis see siis olgu! Viskas nagu koerte ette – toim.)

Pole paljast meest varem näinud

Ämma sõnul on väimees väga vulgaarne. Kord oleks Elana äärepealt minestanud, sest nägi Gunnarit pärast duši all käimist oma euroremonditud korteris alasti ringi kõndimas. “Mul on pikk elu seljataga, olen kolm last sünnitanud, 35 aastat abielus olnud, aga isegi oma meest pole ma alasti näinud! Usute? Nuta või naera! Võib-olla olen vanamoodne, aga nendest seksidest on nii telekas kui ilmsi juba küllalt!” naerab Elana läbi pisarate.

Loe veel

Tema sõnul huvitab Gunnarit ainult raha: “Müüks naisegi kas või lõbumajja, kui ainult raha saaks!”

Ämm on kindel, et igal juhul on parem, kui lapsed ema juures on. Gunnar ei viibivat kuude viisi kodus. “Vaatan Estat ja hakkan nutma – ma lihtsalt ei suuda enam! Ütles mulle: ema, mind on kõik nii ära tüüdanud, ma ei taha enam mitte midagi! Mina vastu, et tütreke, oleksid sa üksinda, oleks teine asi. Lastel on vaja oma nurgakest.”

Ei taha saada kommionuks

Esta ja Gunnari lahutusprotsess kestab ilmselt kaua. Samas arvab Gunnar teadvat, et munitsipaaltasemel sõlmitud kokkuleppe ühepoolse rikkumise korral ei järgne peale telefonitsi noomimise midagi. "Aga kui kohtuotsust rikutakse, on miinimumtrahv kümme päevapalka. Minu jaoks on sellel suur tähtsus, sest suhtlemisel lastega on oluline stabiilsus. Ma ei taha olla isa, kes näeb tütreid iga kolme kuu tagant juhuslikult tänaval ja annab siis kommi.”

Gunnar on Esta peale tige veel ühe asja pärast. “Ta lükkas mulle ka maksuameti kaela.” Esta ütleb, et see on vale: “Uuritakse minu tulusid ja kulusid. See kestab pikka aega, kuid lõpeb nagunii nulliga, sest kõik on korras.”

Üle pea kasvanud probleemidest puhkamiseks on Gunnar varasemast enamgi tööle pühendunud. “Ega siis iga tühja asja pärast jooma hakka,” muheleb ta. “Käsil on kolmas N-Euro plaadi ettevalmistamine.”

Esta on süvenenud aeroobika õpetamisse: “Ma ei laula enam ja ei taha ka!”

Verni LEIVAK

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare