Kulgurid esitlevad "Reisimuusikat"


Eesti kõige ulmelisema kõlaga duo andis välja kümnes vanast ja uuest loost koosneva omamoodi kogumikplaadi "Reisimuusika" ning esitleb seda nüüd kontsertidega.

Kulgurid on Taavi Laatsit (Galaktlan, Kismabande) ja Aivar Tõnso (Kismabande, Hüpnosaurus). See ilmselt Eesti kõige ulmelisema kõlaga duo alustas oma tegevust oktoobris 1998. Samal aastal toimus ka esimene kontsert üritusel Müsteerium Padise kloostris. Siiani on Kulgurid avaldanud vaid mõned üksikud lood kogumikel ja esinenud enamasti sõpruskonnaga seotud väikestel üritustel. Taoline madala profiili hoidmine on tingitud püüdlusest saavutada ja kogeda raskesti tabatavaid tunnetustasandeid, mida tavapärane tegevusstiil ei võimalda.

Kulgurite elektroonilisele kiviaegsetest süntesaatorikõladest tulvil helikeelele on iseloomulik retroulme meeleolu, mis võimaldab kogeda ja avastada kaugeid ning erilisi tasandeid nii kosmilises kui ka maises tähenduses. Duo helireiside inspiratsiooniallikaks on universumi avarused ja ürgse looduse saladused, aga samas miks mitte ka argirutiin oma müstilises halluses.

Kulgurid esitlevad oma plaati Tallinnas reedel 19.detsembril Kultuurikatlas üritusel KRILL, kus lisaks Kulguritele esinevad Pendle Coven (Modern Love, Boomkat - UK), Milla (harsh noise), MLZ aka Miles Whittaker DJ-set (Modern Love, Boomkat - UK), Aivar Tõnso (Ulmeplaadid), Kaur Kareda, p0rt (konverter), ZaR'QWoN, Taavi Ilves, Chill, Jantsek, O0oOo0O0o.

Tartus esitluskontsert toimub laupäeval 20. detsembril Pärmivabrikus (pikk 58/60), kus esinevad ka ÖÄK ja Kretiivmootor ning plaadimuusikat valivad Eha tänava poisid, Aivar Tõnso ja 3Pead DJ'd. Esinejatele loovad visuaalset tausta KashéL & Droid_De. 

Kulgurid hoiatavad, et "Reisimuusika" lugude kontsertversioonid on erinevad plaadil olevatest.

Kuula "Reisimuusikat" Kulgurite MySpace'i lehelt klikates siia.
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare