Setu naine tegi kokaraamatu


Setomaa ülemkuninganna ja tänavune aasta ema Inara Luigas esitles eile Tallinnas oma uut kokaraamatut “Setu toidud”. “Ma ise nimetaksin seda veike raamatukõnõ ehk retseptide vihik,” ütles Luigas.

Raamatus on kirjas 45 retsepti, mis annavad edasi Setumaa toiduvalmistamise eripära, lisaks pakub see koondülevaadet Setu tähtpäevadest. Retseptid on suures osas traditsioonilised ja neist ei pea Luigase sõnul sõna-sõnalt kinni pidama, vaid võib oma maitsele vastavalt muuta või toidutegemisel lihtsalt aluseks võtta. Igal juhul saab “Setu toitudest” teada, kuidas valmistada pliine, sõira, hernepasteeti ja teisi vanu toite. Järgmise raamatukese tahab Inara Luigas kokku panna oma luuletustest.

Päevakohane retsept Inara Luigaselt käib kokku päätnitsaga, mida pühitsetakse nädal enne iljapäeva (juulikuu viimane reede). Sel päeval pidid kõik hädalised, kel silmad haiged või nägemine muidu kehv, minema Saatsesse Püha Paraskevija kirikusse, panema küünla ja pesema ristiveega silmi. Pärast mindi kalmistule. Kääpad kaeti linaga, asetati peale söögid ja joogid ning ülendati hingi. Kalmule kutsuti ka tuttavaid ja sugulasi.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare