Suri Ramonesi, Talking Headsi ja Jane’s Addictioni mänedźer


Üleile suri oma 60-ndal eluaastal legenraarne rokimänedźer Gary Kurfist. Tema vast tuntuiimad hoolealused olid Ramones, Talking Heads, Big Audio Dynamite, Eurythmics, Jane's Addiction ja B52s.

Kurfisti esimene suurem ettevõtmine New Yorki muusikamaastikul oli Village Theateri, mis hiljem oli tuntud kui Fillmore East, kontserdisaali avamine 1967. aastal. Kurfist oli ka Jimi Hendrixi, The Doorsi, Janis Joplini, The Who, Jeff Becki ja The Yardbirdsi esimeste New Yorgi kontsertide taga.

1975. aastal oli Kurfist tihedalt seotud Bob Marley ja reggae-muusika impordiga Jamaikalt Ühendriikidesse. Järgmised paarkümmend aastat tegeles mees n-ö uue muusika artistidega, olles muuhulgaas Ramonesi, Talking Headsi, B52s-i, Eurythmicsi ning Jane's Addictioni mänedźer. Kamba peale kokku on tema artistid müünud üle 100 miljoni plaadi.

Legendaarse Sire Recordsi asutaja Seymour Steini sõnul oli Kurfistil suurepärane nina: „Ta suutis trende ette aimata ning tal oli julgus oma sisetunnet usaldada. Ta oli kõva ärimees, kuid mitte kaabakas. Ta võis olla põikpea, kuid ta ei pidanud viha. Ta oli elegantne.“

Talking Headsi  liikmed Chris Frantz and Tina Weymouth nimetavad Kurfisti oma järelhüüdes lausa bändi viiendaks liikmeks.


Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare