Tähelepanek: metall ja rassism


 Philip Anselmo
Philip AnselmoEkraanitõmmis

Tuleb välja, et Pantera kunagine liider ja ansambli Down praegune laulja Philip Anselmo on nii paha poiss, et isegi teised metallistid on šokeeritud.

Jama sai alguse 22. jaanuaril, kui USA laulja jäi videolindile, tehes natsitervitust, mida saatsid sõnad white power (valgete võim). Anselmo seletas hiljem, et tegu oli naljaga valge veini kohta, ta vihkavat ja armastavat kõiki inimesi võrdselt ega hakka vabandust paluma. Samalaadsete komistustega on laulja varemgi hakkama saanud. Sotsiaalmeediaajastul sellist asja aga enam sinnapaika ei jäeta ja hulk metallimuusikuid kiirustas Anselmot hukka mõistma. Neist prominentseim ja häälekaim oli samal üritusel viibinud Machine Headi liider Robb Flynn, kelle sõnul tegi laulja samasuguseid trikke kogu õhtu jooksul. Reaktsioonist ehmunud Anselmo tegi kannapöörde ja avaldas laupäeval paljusõnalise vabanduse.

Tasakaalustava kommentaariga esines ka Machine Headi trummar Chris Kontos. Tema sõnul võis Anselmo enda käitumist tõesti naljaks pidada, sest tegu olevat lihtsalt äärmiselt rumala ja rassistliku inimesega. Ent Flynni avaldust peab trummar silmakirjalikuks, sest ka Machine Headile pole natsiesteetika võõras. Nii Flynn kui ka Anselmo on „enesekesksed ärplevad lollpead”, sõnas Kontos oma Facebooki lehel olukorda analüüsides.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare