Tartu kutsub augustis galakontserdile16. augustil tuleb Tartu lauluväljakul suurejooneline galakontsert, kus 200-liikmelise orkestri ja oodatavalt 7000-pealise publiku ette astuvad solistid Maarja-Liis Ilus, Pille Lill, Siiri Sisask, Riho Sibul, Tõnis Mägi, Ain Anger ja Jan Oja.

Kontserdi “Armastame head muusikat” produtsendi Urmas Kõivu sõnul on ürituse tõmbenumbriks enneolematult suur ja võimas orkester, mille ette astuvad tippsolistid laulavad lugusid väljastpoolt oma tavalist repertuaari. “Hiigelorkester saab kokku ERSO, Eesti-Soome sümfooniaorkestri, Vanemuise, Estonia ja Pärnu linnaorkestri pillimeestest, nii et praktiliselt kõik Eesti professionaalsed muusikud sõidavad sellel õhtul Tartusse kokku. Selline ühisesinemine peaks tekitama tavakontserdist erineva meeleolu ka orkestrantide endi jaoks, seda enam, et me paneme orkestri ka laulma,” rääkis Kõiv. Produtsendi sõnul saab ühe laulu laulda ka publik - Verdi “Nabucco” “Orjade koori” sõnad projitseeritakse ühislaulmise tarbeks suurele ekraanile.

Kõik kontserdi solistid olid Urmas Kõivu sõnul rõõmuga nõus esitama oma tavapärasest ampluaast veidi erinevat repertuaari. “Kontsert algab klassikalise muusikaga, jõuab siis kergema klassika ja swingini, siis isamaaliste lauludeni ja lõpeb ajatute, säravate hittidega, nagu “New York, New York” ja “O Sole Mio”. Siiri Sisask näiteks laulab kontserdil Bizet’ Carmeni “Habanerat”, Riho Sibul koos Pille Lillega legendaarset “Unforgettable’it”, Tõnis Mägi Villem Kapi poeemi “Põhjarannik” “Rännakulugu”, Maarja-Liis Ilusa kavva on plaanitud Peep Sarapiku “Ta lendab mesipuu poole”.

Kontserti dirigeerivad Anu Tali, Jüri Alperten ja Mihkel Kütson, laval on ka Jaak Jürissoni juhitav rockbänd.

Kontserdi piletid hinnaga 100-250 krooni on müügil Piletilevi ja Piletipunkti müügikohtades, eelkooliealised pääsevad sisse tasuta.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare