Tsirkuse Tuur peab loomadeta läbi ajamaLauri Viikna Leif Meelelahutusest tunnistab, et loomartiste - tagajalgadel seisvaid elevante ning metsikult kappavaid hobuseid - tänavusel Tsirkuse Tuuril arvatavasti ei näe.

“Suu- ja sõrataudi tõttu on olukord selline, et kui meil õnnestuks ka näiteks elevandid siia toimetada, ei saaks neid hiljem enam Eestist välja saata ning neil tuleks siia elama jääda. Meil oli plaanis tuua tuurile ka kaelkirjak, nüüd jääb temagi paremaid aegu ootama,” tunnistas Viikna.

“Et eestlane aga oma annuse maailmaklassi kätte saaks, tuleb tänavu siia lausa kaks tsirkust.” 14. aprillist 28. juunini tuuritab Eestis Madigani tsirkus Saksamaalt ning 29. juunist 9. septembrini Rootsi rahvustsirkus.

Sel aastal jääb nägemata ka eelmise aasta tõmbenumber, Surmaratta trikk. Saksamaal etenduse ajal vigastasid vennad Schollid end, nende kolleegid lõikasid edaspidiste õnnetuste ärahoidmiseks ning needusest vabanemiseks erikarusselli tükkideks. Nüüd on aga pöörased vennad lasknud karusselli uuesti kokku keevitada. Neil on kange soov trikki jätkata - üks vendadest on juba peaaegu paranenud, kuid teisel murtakse Viikna andmeil veel kord luud lahti, et need õigesti kokku saaks kasvada.

“See on nende leivanumber, ega nad vist muud teha oskagi,” usub Viikna, et Eesti publik peagi ka pööraseid vendi näeb.

Valdo Jahilo

Vormistage Eesti Päevalehe soodushinnaga püsimaksetellimus ning nautige Eesti kvaliteetseimat ajakirjandust oma postkastis vaid 30 sendi eest päevas! Vaata siit

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare