Vahur Kersna helenduvad olendid andsid vaatajale aega

 (3)

On räägitud, et Kersna, meie telemaastiku säravaim majakas, on tagasi tulemas. Juba vilksatust „Selgeltnägijate tuleproovis” nimetas mõni naasmiseks.

See seda muidugi ei olnud, kuid kahe tunni pikkune „Helenduvad olendid” aastalõpu eel riigitelevisioonis ilmselgelt küll. See oli saade, mis on saade. Kaks tundi telesaadet.

Eks ole telestaari mõõduks nii meil kui ka mujal, et mõned üksikud saavad muidu piirideni formaadistatud teleilmas teha seda, mida nad tahavad. Mõtlemata temporütmidele, hämarale telepärasusele ja nii edasi. Saavad endale lubada luksust rääkida. Jutelda. Olla koos inimestega, kellega nad tahavad olla.

Üldjuhul see toimib. Sest ega loll, inimsusetu või muidu puine jurakas sellisesse staatusesse tõusta ei suudaks. Seeläbi on ka nii, et ... noh on. Intelligentne ja arukas inimene tahab olla koos intelligentsete ja arukate inimestega. Ja intelligentsed ja arukad, vähemasti need, kes ennast selleks peavad, tahavad seda ka vaadata. Või õnnestunumatel juhtudel koos olla. Sellega sai Kersna vaat et isegi hakkama. Ja „vaat et isegi” ei ole siin negatiivse märgina mõeldud. Ses mõttes, et kui rohujuuretasandil millegi nii ebaolulise nagu teleprogrammi kaudu saab koos olla. Isegi mõelda kategoorias „koos olla” – see on kõrgem pilotaaž.

Aga Kersna seda oskab. Esimene intervjuu Fred Jüssiga on võib-olla meie liigestest lahti ajal kerge järelemõtlik plahvatus. Olla, lihtsalt olla, võtta aega, küsida, vastata. Aga siiski polnud see mingi ääretult hämmastav julgustükk, just ülalviidatud põhjustel. Tarkus, arukus ja rahulikkus on defitsiit, millel on alati ostja. Ning mina, ostjana, vaatajana, olen päris happy.

Veel üks rahulik saade

Kersna teine uus saade – „Täna õhtul Tõnis Mägi” – oli õnneks rohkem kontsert kui intervjuu ja sellisena sümpaatne. Mis mõtet olekski muusikut küsitleda, kui muusika ise räägib rohkem kui tuhat sõna.

Põnev oli Mäe ja Chalice’i duett, justkui kohapeal sündinud. Kersnast õhkus mingit rahu ja mõistmist, mida teistel saatejuhtidel napib. Ehk peaksid kõik vahepeal puhkama ja kosuma?

Kersna kaks saadet

„Helenduvad olendid”

30. detsembril ETV-s

„Täna õhtul Tõnis Mägi”

4. jaanuaril ETV-s

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare