Korvpalli Euroliiga finaalis Münchenis spurtis Kaunase Zhalgiris Bologna Kinderi vastu poolajavileks ette 45:30 ja võitis 82:74.

Zhalgiris mängis Euroliigas esimest hooaega, mullu saadi esikoht aste madalamas sarjas. Üleeilsele suurvõidule ladus aluse hea visketabavus. Kinderi korvi pommitati 56-protsendilise täpsusega, 11 kolmepunktiviskest tabas kaheksa.

Süües kasvas isu

"Meie eesmärk oli jõuda play-offi, kuid süües läks isu järjest suuremaks. Kui jõudsime Münchenisse, hakkasime mõtlema võidust," ütles võitjate ääremängija Mindaugas Zhukauskas.

Pärast tasavägist algust lõpetas veteranist leegionär Anthony Bowie kiirrünnaku ja sopsas kolmese, viies Zhalgirise pool- aja keskel ette 22:13. Leedu klubi sai kui tiivad, üksteise järel kasvatasid edumaad tshehh George Zidek, Saulius Shtombergas ja Dainius Adomaitis. Zhalgirise esimese poolaja visketabavus oli 57 protsenti (Kinderil kaks korda kehvem), kaugvisetel ei eksitud üldse.

Teisel poolajal ei muutunud esiti midagi. Kohtumise väärtuslikemaks palluriks valitud Zhalgirise 175 cm pikkune mängujuht Tyus Edney viskas ise kolm korvi järjest, kaheksa minutit enne lõpuvilet käristas tema korv vahe juba 68:48-le.

Kinder ärkas hetkeks

Äkitselt Kinder ärkas. Hoogu sattus prants- lane Antoine Rigaudeau, kaugelt tabasid ka Hugo Sconochini ja Alessandro Abbio. Kahe minutiga vähenes vahe 11 punkti võrra (70:61). 2.11 enne lõppu leidis Zhalgiris end pärast Radoslav Nesterovici vabaviskeid vaid kuuepunktilisest eduseisust.

Bowie kaotas palli, kuid tabas pärast vastase ebaõnnestumist kohtumise saatuse otsustanud kolmesega.

Bowie arvele kanti 17, Edneyle 14, Shtombergasele ja Zidekile 12 punkti. Kinderile tõi Rigaudeau 27 ja Sconochini 15 silma, Nesterovic lisas 12 punktile 13 lauapalli. Kinderi kardetumaid mehi Predrag Danilovic jäi 7 punkti peale.

"Loomulikult olen võidu üle rõõmus, samuti pakkus naudingut mängu kvaliteet," hõiskas Zhalgirise peatreener Jonas Kazlauskas. "Tänane finaal oli eelmiste aastate omadest huvitavam. Korve visati rohkem, mäng oli dünaamilisem."

"Zhalgiris mängis paremini ja vääris võitu nagu poolfinaalis Olympiakose vastu," märkis kaotajate juhendaja Ettore Messina. "Meie hooaega segasid vigastused, seetõttu rõõmustan finaali jõudmise üle. Nüüd võitis parem meeskond."

Zhalgiris mängis 1986. aastal toonase Meistrite Liiga finaalis, kuid kaotas siis Zagrebi Cibonale.