HOMSES PÄEVALEHES: President Ilves: kui tahame Eestisse avatud meelega välisspetsialiste, siis võtame kooseluseaduse vastu

 (469)

HOMSES PÄEVALEHES: President Ilves: kui tahame Eestisse avatud meelega välisspetsialiste, siis võtame kooseluseaduse vastu
President IlvesFoto: Hendrik Osula

President Toomas Hendrik Ilves ütleb vabariigi aastapäeva eelses intervjuus Eesti Päevalehele, et Euroopa tuleb rändekriisiga toime, kui võtame kokku oma tarkuse, tugevuse ja vastutuse, jätame maha otsustamatuse ja venitamise.

Ilves viitab, et otsustamiseks on vaja julgust, kuid meie praegusel valitsusel varjab seda julgust võimuliidu nõrk koostöö ja vaidlemine suhteliselt väikeste asjade üle, mis tuleb kiirelt lahendada, et saaks suuremate teemadega edasi minna.

“Tegelikult on Eesti, kogu Euroopa silmitsi tõeliselt suurte probleemidega, olgu see majandusele kiirema käigu andmine või solidaarsus ja pagulaskriis, aga meie elaksime nagu mingis mullis,” kritiseerib ta.

Ilves tunnistab, et on mures Euroopa Liidu tervise pärast, viidates, et sellist survet, nii seestpoolt kui ka väljast, ei ole meil siiani olnud.

“Me näeme mitmes riigis radikaalsete, populistlike jõudude tõusu ja kui see jätkub, siis mõne aasta pärast võivad nad moodustada valitsuse. Siis on see oht käes,” vastas president küsimusele, kas ta näeb päris reaalselt tugevaid Euroopa Liidu lagunemise märke.

Arutledes ühiskonna suure vastandumise üle, viitas Ilves, et on riigikogu ees öelnud, et kui me jätkame üksteise ja teiste lömastamisega, siis pole see ühiskond kestlik.

President arutleb ka maksupoliitika üle, leides, et meid ei aita edasi mistahes erakondlik maksupoliitika, vaid meid aitab edasi Eesti majanduse arengut soosiv maksukeskkond. Selle teema avamist ei tohi karta ja võimalikke muudatusi ei pea vaatama kellegi poliitilise kaotusena.

Samal teemal:

President märgib, et maksusüsteem peab soosima majandust, mitte takistama seda. “Samas, olgem ausad, maksupoliitika on küsimus number kaks. Küsimus number üks kõlab lihtsalt: kas siin Eestis on piisavalt inimesi, keda kaasaegse ettevõtluse edendajad vajavad,” küsib Ilves

“Kui me tahame avatud meelega välisspetsialiste, siis võtame vastu kooseluseaduse, mis näitab Eesti avatud ühiskonda ja ärme räägi, et tehnikaülikooli ühiselamus on liiga palju värvilisi. See hirmutab ju kõiki normaalseid inimesi.”

Loe suurt intervjuud president Ilvesega homsest Eesti Päevalehest!

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Proovi nüüd ja ainult nüüd! Eesti Päevalehe sünnipäevanädala pakkumine: 4 nädalat vaid 7 euroga! Proovi ja Sa ei kahetse »

65 000€
Tallinn, Korter
124 900€
Saue vald, Korter
90 000€
Tallinn, Korter
275 000€
Tallinn, Korter
116 900€
Tallinn, Korter
185 000€
Rae vald, Majaosa
72 500€
Tallinn, Korter
325 000€
Tallinn, Korter
209 900€
Saue vald, Maja
99 999€
Saue vald, Korter

116 000€
Saue, Korter
203 000€
Tallinn, Korter
240 000€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare