HOMSES PÄEVALEHES: Sotsiaalpsühholoog: Eesti inimese väärtushinnangud on paradokse täis

 (39)

HOMSES PÄEVALEHES: Sotsiaalpsühholoog: Eesti inimese väärtushinnangud on paradokse täis
Foto: Mikk Mihkel Vaabel

Tartu ülikooli ja Suurbritannia Warwicki ülikooli sotsiaalpsühholoogia professor Anu Realo osutab intervjuus sellele, et Eesti inimeste väärtushinnangud on tihti väga vastuolulised.

"Mis puudutab sallivust laiemalt, siis mulle tundub nii eestlase kui ka psühholoogina, et Eesti ühiskonnas on väga palju paradokse, sealhulgas sallivus," rääkis Realo.

"Sel kevadel tuli välja Tallinna ülikooli teadlaste (toimetanud Raili Nugin, Anu Kannike ja Maaris Raudsepp) suurepärane kogumik eestlaste väärtuste kohta eri generatsioonide lõikes. Selles näidati muuhulgas, et läbi aegade on Eesti ühiskonda siduvad väärtused olnud teiste heaolu eest hoolitsemine, lojaalsus sõpradele ja perele, võrdsus ja sallivus," lisas ta.

Samal ajal näitavad Realo sõnul teised uuringuid, et Eesti inimesed ei suuda isegi taluda mõtet, et nende naaber võiks olla teisest rahvusest või religioonist inimene või et samasoolised paarid võiksid oma kooselu registreerida.

"Veel üks näide, mis minu meelest on hästi põnev, aga paradoksaalne. Eurobaromeetri uuringute järgi on Eesti elanikud Euroopas esirinnas selle poolest, mis puudutab veendumust, et teaduse ja tehnoloogia areng on kasulik ja viib meie elu edasi," rääkis Realo.

"Samal ajal näeme, et lapsed jäetakse massiliselt vaktsineerimata, inimesed usuvad nõidadesse ja selgeltnägijatesse ning üha enam räägitakse, et tavameditsiinist ei ole abi ja tuleb otsida alternatiivseid lahendusi. Kuidas need asjad ikkagi inimeste peades kokku lähevad? Mul ei ole sellele head seletust," jätkas ta.

Loe täismahus intervjuud Anu Realoga homsest Eesti Päevalehest!

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Proovi nüüd ja ainult nüüd! Eesti Päevalehe sünnipäevanädala pakkumine: 4 nädalat vaid 7 euroga! Proovi ja Sa ei kahetse »

56 000€
Viimsi vald, Korter
172 000€
Tallinn, Korter
209 900€
Saue vald, Maja
209 000€
Ülenurme vald, Maja
229 000€
Rae vald, Majaosa
125 000€
Raasiku vald, Majaosa
93 900€
Tallinn, Korter
65 000€
Tallinn, Korter
90 000€
Tallinn, Korter
124 900€
Saue vald, Korter

137 000€
Tallinn, Korter
116 000€
Tallinn, Korter
3 843€
Tallinn, Äripind
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare