Mihhail Kõlvart: Randperel pole Tallinna õpetajate palkade osas õigus

 (13)
Mihhail Kõlvart
MIhhail KõlvartFoto: Andres Putting

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart ei nõustu riigikogu liikme Valdo Randpere hinnanguga, et linn maksab koolidele ainult kolme kvartali kulud ja sunnib siis viimase kvartali kulusid õpetajatele ettenähtud riigi poolt makstava palgafondi kokkuhoiu arvelt ise katma.

Kõlvarti sõnul on pealinna munitsipaalharidusasutustel eelarve kasutamise õigus 100% ulatuses volikogu poolt kinnitatud aastaeelarvest, kusjuures koolide konkreetse eelarve kulu ja jaotuse on kinnitanud koolijuhid. Sama kehtib ka lasteaedade ja huvikoolide kohta, teatas Raepress.

Tallinnas makstakse tema sõnul kõigile riigieelarvest palka saavatele õpetajatele Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud pedagoogide alampalgamääradega võrreldes 4 protsenti kõrgemat töötasu, seda muutumatult juba alates 2009. aastast.

„Riigieelarvelised vahendid tagavad pedagoogidele riigis kehtestatud alampalga maksmise,“ märkis Kõlvart. „Kui omavalitsus on otsustanud õpetajatele maksta kõrgemat töötasu kui riigis kehtestatud alammäär (linnaeelarvest kaetakse alammäärast kõrgema palga osa), siis on alatu ja vale süüdistada linna, justkui kulutataks riigieelarvelisi palgavahendeid muuks otstarbeks,“ selgitas ta.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare