Online-intervjuu: Marek Strandberg

 (175)
Online-intervjuu: Marek Strandberg
----

Täna vastas Eesti Päevaleht Online´i lugejate küsimustele Rohelise erakonna algatusgrupi juhatuse liige Marek Strandberg.

Rohelise erakonna algatusgrupi juhatuse liige ja erakonna üks ellukutsuja Marek Strandberg on hetkel teadur Tallinna tehnikaülikoolis ja Eestimaa Looduse Fondi nõukogu esimees.

Strandberg on avaldanud artikleid keskkonnaprobleemidest, ökoloogilisest majandusest ja paljust muust. Joonistanud karikatuure erinevatele väljaannetele, praegu töötab ka ajalehe SIRP ja ajakirja KIRP karikaturistina.

Lisaks on ta  leiutanud tehnoloogia põlevkivi rikastamiseks, tehislikud märgalad reovete käitlemiseks ning looduslike kiududega savikrohvi.

Marek Strandberg on hariduselt keemik. Töötanud õppejõu ja teadurina Tartu ülikoolis, Tallinna tehnikaülikoolis, Eesti kunstiakadeemias, Concordia ülikoolis, Linköpingi ülikoolis, Kuopio ülikoolis ja Ökoloogiliste tehnoloogiate keskuses.

Ta on olnud ka Eesti Kütuse haldusnõukogu liige ja Silmeti juhatuse liige ning osalenud ettevõtluses.

Lisaks on ta pidanud mitut erinevat ametit - koolipõlves treiali, teleriparandaja, klaasipuhuja, keevitaja ja lukksepana, Eesti Ekspressi karikaturisti ja reklaamikunstnikuna.

Marek Strandberg on sündinud 25. septembril 1965. aastal ning on nelja lapse isa. 

Küsimused esitage palun kommentaarina artikli lõppu.