Raekoja platsi jõulukuusk kukkus ümber

 (6)
Täiendatud kell 17:03

Tallinna jõulukuusk
Mobiilifoto: Ilmar Saabas

Täna pärastlõunal kukkus Tallinna Raekoja platsile paigaldatud jõulupuu tugeva tuule tõttu pikali.

Keegi vahejuhtumis kannatada ei saanud ning ka müügimajakesed on kuuse teelt kõrvale jäänud. "Esialgsel vaatlusel tundub, et kuusk on murdunud kinnituskoha juurest," ütles Kesklinna valitsuse pressiesindaja Ivo Parbus.

Hetkel oodatakse paigaldajat ettevõttest Kesklinna Pargid, et selgitada välja, mida edasi teha.

"Pühapäeval on esimene advent," ütles Parbus ja avaldas lootust, et kuuske ei tule hakata päris välja vahetama.

„Kesklinnavalitsus korraldab kuuse tuulekindlama püstitamise hiljemalt täna hilisõhtuks ja jõululaada avamine loodetavasti edasi lükku,“ ütles abilinnapea Kalle Klandorf.

Veidi enne kella 16.00 saabus kraana, mille abil kuuse püstitanud OÜ Kesklinna Pargid töömehed hakkasid jõulupuud taas püsti aitama. OÜ juhatuse liikme Silver Kallase sõnul pole kuusk esialgse vaatluse põhjal suuremaid kahjustusi saanud ning peale väikest iluravi võib 24 meetri kõrguse kuusehiiu taas püstiasendisse vinnata. „Kui tarvis töötame kogu öö, et jõuluturg homme kell 10.00 alustada võiks“ kinnitas Kallas.

Kuidas pidasid kukkumisele vastu puud ehtinud 80 LED lambiketti 9600 tulukesega ning 15 komplekti lumepallvalgusteid kokku 300 valguspunktiga ning kuuse latva kaunistanud kolme valgusketiga ladvatäht, selgitab ekspertiis. Vajadusel tuled parandatakse.

Valgustus lülitatakse kuusel sisse peale esimese advendiküünla süütamist 27. novembril.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare