Taani noored vaevlevad SMS-sõltuvusesTaani noorte seas levinud SMS-ide saatmise hullus on muutunud niivõrd suureks probleemiks, et järjest sagedamini saadetakse teismelisi võõrutusravile.

Taanis Själlandis asuvas Udviklingshuseti haiglas oli mullu korraga ravil 10-15 SMS-sõltlast, kirjutab Delfi. Osa ravi vajanud noortest on kõigest 12-aastased, rääkis haigla juhataja Michael Rasmussen ajalehele JydskeVestkysten. 

Terapeudid aitavad lastel ja noortel SMS-sõltuvusest vabaneda muu hulgas ka psühhoteraapia abil, mis peab vabastama nad vajadusest saata iga päev sadu SMS-e.

SMS-sõltlastel on sageli lisaks ka muud sümptomid - nad lobisevad internetifoorumites ning mängivad tundide kaupa arvutimänge.

"Sõltuvuse tõttu kaotavad noored eelkõige huvi teiste hobide vastu. Seejärel pole neil enam aega magamiseks ning koolitööks," tõdes Rasmussen.

SMS-sõltuvus tekitab kõigele lisaks stressi, sest patsientide sõnul painas neid vajadus saabunud SMS-idele kohe ka vastus saata.

Taanis läbi viidud uuringu kohaselt saadavad 13-24-aastased taanlased nädalas keskmiselt 100 SMS-i. Produktiivsemad saadavad aga päevas üle 300 tekstisõnumi, mis teeb umbes 10 000 SMS-i kuus. 
 

Vormistage Eesti Päevalehe soodushinnaga püsimaksetellimus ning nautige Eesti kvaliteetseimat ajakirjandust oma postkastis vaid 30 sendi eest päevas! Vaata siit

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare