Taani noored vaevlevad SMS-sõltuvusesTaani noorte seas levinud SMS-ide saatmise hullus on muutunud niivõrd suureks probleemiks, et järjest sagedamini saadetakse teismelisi võõrutusravile.

Taanis Själlandis asuvas Udviklingshuseti haiglas oli mullu korraga ravil 10-15 SMS-sõltlast, kirjutab Delfi. Osa ravi vajanud noortest on kõigest 12-aastased, rääkis haigla juhataja Michael Rasmussen ajalehele JydskeVestkysten. 

Terapeudid aitavad lastel ja noortel SMS-sõltuvusest vabaneda muu hulgas ka psühhoteraapia abil, mis peab vabastama nad vajadusest saata iga päev sadu SMS-e.

SMS-sõltlastel on sageli lisaks ka muud sümptomid - nad lobisevad internetifoorumites ning mängivad tundide kaupa arvutimänge.

"Sõltuvuse tõttu kaotavad noored eelkõige huvi teiste hobide vastu. Seejärel pole neil enam aega magamiseks ning koolitööks," tõdes Rasmussen.

SMS-sõltuvus tekitab kõigele lisaks stressi, sest patsientide sõnul painas neid vajadus saabunud SMS-idele kohe ka vastus saata.

Taanis läbi viidud uuringu kohaselt saadavad 13-24-aastased taanlased nädalas keskmiselt 100 SMS-i. Produktiivsemad saadavad aga päevas üle 300 tekstisõnumi, mis teeb umbes 10 000 SMS-i kuus. 
 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare