TLÜ majandusraskustes üliõpilasi abistab sügisest stipendium

 (9)

TLÜ majandusraskustes üliõpilasi abistab sügisest stipendium
Terje Lepp

Tallinna Ülikool (TLÜ) ei võta sügisest tasulistel kohtadel õppivatelt tudengitelt enam õppemaksu, kui nad suudavad tõestada oma rasket majanduslikku seisu.

Alates talvest on Tallinna Ülikoolis õppepuhkust võtvate tudengite arv kahekordistunud, osa nendest on küll head õpilased, kuid õppemaksu tasuda ei jaksa, vahendasid ERRi Uudised „Aktuaalset kaamerat“.
Kool maksab sügisest õppemaksu nende eest, kui nad suudavad tõestada, et see jäi tasumata majandusraskuste pärast.

"Majanduslikult peavad nad näitama dokumentaalselt, et neil on raskusi õppemaksu tasumisel. Selleks peavad nad andma enda ja oma leibkonna dokumendid," selgitas Tallinna Ülikooli akadeemiline prorektor Priit Reiska.

Tallinna Ülikool on arvestanud, et õppemaksu ei võeta sügisel umbes 150 tasulisel õppekohal õppivalt tudengilt kuid teatud juhtumitel lastakse üliõpilasel maksta pool tasust.

Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ) oma tudengite eest õppemakse tasuda ei kavatse, sest sealsed õpilased tasuvad oma õppemakse ise nagu varem, õigeaegselt.

"TTÜ õppurite suhteliselt väiksemad raskused õppetasude maksmisel on seotud meie erialade struktuuriga, siin lihtsalt õpitakse erialasid, kus on lihtne tööd leida ja paralleelselt tööga ka õppemaksu maksta," märkis Tallinna Tehnikaülikooli õppeprorektor Jakob Kübarsepp.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare