Eelinfo:

Hollandi peatreeneril il ei ole vigastuste ja distsiplinaarkaristustega probleeme. Slovakkide juhendaja Vladimir Weiss aga ei saa kasutada sama koosseisu, kes alustas 3:2 võidumängus Itaalia vastu, sest poolkaitsja Zdeno Strba on teeninud kaks kollast kaarti.

Ühe hoiatuskaardi kaugusel mängukeelust on Hollandil De Jong, Van Persie, Van der Wiel, Kuyt, Van der Vaart ja Van Bronckhorst, Slovakkial Durica, Sestak, Weiss, Vittek, Pekarik ja Mucha.

Holland pole veel kunagi Slovakkiaga mänginud, kuid kaotas omal ajal kuuel korral (9s-t mängust) Tšehhoslovakkiale.

Koosseisud:

Holland: Maarten Stekelenburg, Gregory van der Wiel, Johnny Heitinga, Joris Mathijsen, Giovanni van Bronckhorst, Nigel de Jong, Mark van Bommel, Dirk Kuyt, Wesley Sneijder, Arjen Robben, Robin van Persie.

Peatreener: Bert van Marwijk

Slovakkia: Jan Mucha, Peter Pekarik, Martin Skrtel, Jan Durica, Radoslav Zabavnik, Vladimir Weiss, Marek Hamsik, Juraj Kucka, Miroslav Stoch, Robert Vittek, Erik Jendrisek.

Peatreener: Vladimir Weiss

-----------------------------------------------------

Mängu käik: (Holland-Slovakkia 2:1)

1. POOLAEG

Kohtumine algas.

2. minut - Erik Jendrisek´il hea löögikoht paarikümnelt meetrilt. Mitte väga palju üle. Slovakkia on terav.

5. minut - Wesley Sneijder proovib ka umbes 22 meetrilt ja selgelt liiga kõrgele.

8. minut - Hollandi esimene nurgalöök. Vigastusest paranenud ja esmakordselt MMil algkoosseisu mahtunud Robben nurgalöögi sooritas, aga ei midagi väga ohtlikku.

11. minut - Hollandi terav rünnak vasakult äärelt. Sneijder saab karistusalast löögile, aga Jan Mucha tõrjub.

18. minut - Kas Arjen Robben teeb üksinda mängu ära? Pikk pall ette, mängib kaks kaitsjat üle ja paneb vasakuga karistusala joonelt alla nurka 1:0! Koondisekarjääri 14 värav.

26. minut - Hollandi koondise teine nurgalöök. Slovakkia väravavaht põrutab rusikatega palli minema.

27. minut - Holland saab veel ühe nurgalöögi, aga midagi väga teravat ei sünni.

31. minut - Robben´ile käega mängimise eest kollane kaart.

39. minut - Jendrisek üritas otsajoone lähistel teenida Slovakkia esimest nurgalööki. Ei läinud õnneks.

40. minut - Kucka sai kollase kaardi.

41. minut - Slovakkia teenis lõpuks nurgalöögi.

Holland tõmbas poolaja lõpus tempo selgelt alla ja mäng rahunes. Poolaeg lõppenud.

2. POOLAEG

Holland alustab teravalt ja Jan Mucha päästab esimese 5-6 minuti jooksul paaril korral Slovakkia koondise halvimast.

50. minut - Hollandi esimene nurgalöök teisel poolajal.

55. minut - Radoslav Zabavnik saab vigastada, Slovakkia õnneks suudab mees esialgu jätkata.

59. minut - Robin van Persie annab terava nurgalöögi karistusala vasakult äärelt. Mucha peab jällegi mängu astuma. Dirk Kuyt teeb väravavahile ka vea.

63. minut - Juraj Kucka lööb väga kaugelt, aga ohtlikult. Maarten Stekelenburg on pisut segaduses, eksis eelnevalt ka väljalöögil. Slovakkia üritab midagi muuta.

67. minut - Slovakkial kaks suurepärast väravavõimalust. Miroslav Stoch ja Robert Vittek jätsid aga momendi kasutamata. Eriti hea võimaluse nurjas Vittek, kes pääses täiesti vabalt löögile 13-14 meetrilt.

Slovakkia koondis on tuure tõstnud ja mäng läheb üha hoogsamaks.

71. minut - Robben väljakult ära ja Elia sisse. Samas vahetus ka Slovakkial, Jendrisek välja ja Kopunek sisse.

72. minut - Kopunek teenis kohe kollase, tõmmates maha just Elia.

73. minut - Kuyt´i ohtlik pealelöök, aga siiski liialt värava keskele. Holland teenis nurgalöögi.

78. minut - Vittekil taas võimalus karistusala seest, aga põrutab üle.

84. minut - Sneijder lööb 2:0! Suurepärase eeltöö teeb ära Kuyt, väljatulekul eksib ka Slovakkia väravavaht.

84. minut - Skrtel võtab kollase hoiatuskaardi.

87. minut - Slovakkial veel kaks vahetust korraga. Kaotada pole midagi, minnakse täispangale.

Kolmandal üleajaminutil teenibki Slovakkia veel penalti, mille realiseerib kindlalt Robert Vittek. Pärast tabamust kõlab kohtuniku lõpuvile. Holland võitis 2:1.

-----------------------------------------------------------------

21:30 Brasiilia - Tšiili

Brasiilia poolel saab taas kaasa teha Kaka, kes pidi ühe mängu punase kaardi tõttu vahele jätma. Kahtlane on Felipe Melo osalemine, keda vaevab kerge vigastus.

Tšiilil on distsiplinaarkaristuste tõttu väljas kolm mängijat - Marco Estrada saadeti Hispaaniaga mängus platsilt minema, kaitsjad Waldo Ponce ja Gary Medel teenisid turniiri teise kollase kaardi.

Ühe hoiatuskaardi kaugusel mängukeelust on brasiillastel Fabiano, Juan, Melo ja Ramires, Tšiilil Suazo ja Valdivia.

Suurfavoriit on täna kahtlemata Brasiilia, kes on 65-st omavahelisest mängust kaotanud Tšiilile vaid seitse. Viimased seitse mängu on Brasiilia võitnud üldskooriga 26:3! Lisaks püsib Brasiilia kaotuseta 29 järjestikust mängu ...