Holland pidas maailmameistrivõistluste eel kolm sõprusmängu, alistades Mehhiko 2:1, Ghana 4:1 ja Ungari 6:1, vahendas Delfi. Viimasest sõprusmängust jalavigastusega lahkunud Müncheni Bayerni täht Arjen Robben täna Hollandi eest väljakule ei tule.

Taani kaks viimast kontrollkohtumist MMi eel kaotas, jäädes tulemusega 0:1 alla nii Austraaliale kui Lõuna-Aafrika Vabariigile.

Holland-Taani vastasseis peetakse Johannesburgis Soccer City staadionil. Ilm päikeseline, sooja 16 kraadi, väljakukohtunikuks prantslane Stephane Lannoy.

Koosseisud:

Holland: Maarten Stekelenburg, Gregory van der Wiel, Johnny Heitinga, Joris Mathijsen, Giovanni van Bronckhorst (kapten), Nigel de Jong, Mark van Bommel, Dirk Kuyt, Wesley Sneijder, Rafael van der Vaart, Robin van Persie.

Peatreener: Bert van Marwijk

Taani: Thomas Sørensen, Lars Jacobsen, Simon Kjær, Daniel Agger, Simon Poulsen, Christian Poulsen, Thomas Kahlenberg, Martin Jørgensen (kapten), Dennis Rommedahl, Nicklas Bendtner, Thomas Enevoldsen.

Peatreener: Morten Olsen

----------------------------------------------------------

Mängu käik (Holland-Taani 2:0):

1. POOLAEG

Taanlased panid palli mängu.

6. minut - Hollandil karistuslöök 38 meetrilt. Snijder lööb otse peale, aga kõrgelt üle värava. Kohtumine on alanud väga kompavalt.

7. minut - Kauge karistuslöök taanlastel. Samuti üritatakse otselööki väravale, aga tulutult.

9. minut - Kuyt pääseb löögile paarikümnelt meetrilt. Sörensen püüab ebakindlalt.

15. minut - Taani on viimastel minutitel vallanud palli rohkem kui hollandlased. Ohtlikke momente pole sündinud.

17. minut - esimene nurgalöök hollandlastel. Taanlased suudavad ohu likvideerida.

20. minut - van de Vaart saab karistusala joonelt ohtlikult löögile, kuid taanlaste keskkaitsja paneb viimasel hetkel jala pallile ette. Hollandil nurgalöök, kuid olukord taanlaste jaoks taas laheneb.

22. minut - Taani koondises võtab ilusa sööstu ette Thomas Enevoldsen, aga löök umbes 20 meetrilt läheb kõrgelt üle.

27. minut - taanlaste kõige ohtlikum moment seni. Tsenderdus paremalt äärelt ja peaga pääseb 6-7 meetrilt löögile Arsenali mees Nicklas Bendtner. Löök ei õnnestu väga hästi, meetri jagu väravast mööda.

33. minut - Hollandlaste kolmas nurgalöök, tekkis päris ohtlik moment ja 1:0 värav oli reaalselt õhus.

34. minut - Hollandil veel üks nurgalöök.

35. minut - Taani koondise ilus kontrarünnak. Lõpeb Dennis Rommedahli võimsa pealelöögiga. Maarten Stekelenburg püüab.

36. minut - taanlaste karistuslöök üsna kaugelt, aga üritatakse taas otselööki väravale. Simon Kjær põrutab müüri.

37. minut - terav rünnak taanlastelt vasakult äärelt. Stekelenburg tõrjub palli üle otsajoone.

38. minut - Taani esimene nurgalöök. Mängitakse lahti, aga midagi ohtlikku ei teki.

43. minut - van Persie trikitab vastaste karistusalas, aga pealelöök sihtmärgini ei jõua.

44. minut - kohtumise esimese kollase kaardi saab Nigel de Jong.

Poolaeg lõppenud, skoor endiselt avamata.

2. POOLAEG

46. minut - Taani koondise kaitsja Simon Poulsen suunas peaga väravasse van Persie antud tsenderduse. 1:0 Holland ette.

49. minut - van Persie teenib kollase kaardi.

56. minut - Taani esimene vahetus. Jesper Grønkjær sisse ja Enevoldsen välja. Kümme aastat kogemust juurde.

59. minut - van der Vaart suunab palli umbes kümnelt meetrilt väravale. Sörensen üsna ootamatu löögi efektse hüppega püüab.

60. minut - van Persie oli lähedal teisele hoiatuskaardile. Mängis palli peale vilet. Kohtunik siiski halastas.

62. minut - Taani teine vahetus. Ründaja Nicklas Bendtner välja ja ründaja Mikkel Beckmann sisse.

63. minut - taanlaste esimese kollase kaardi võtab kaitsja Simon Kjær.

67. minut - Hollandi koondise esimene vahetus. Rafael van der Vaart välja ja Eljero Elia sisse.

69. minut - Elia tegi vasakult äärelt kohe väga terava liigutuse ja võttis üles ohtliku rünnaku.

73. minut - taanlased teevad ära ka kolmanda vahetuse. Sisse kõigest 18-aastane Christian Eriksen.

73. minut - kahel korral astub mängu Sörensen. Hollandlastelt väga ohtlik rünnak.

77. minut - Hollandlased võtavad platsilt ära van Persie, asemele Ibrahim Afellay.

82. minut - Sneijderi ohtlik löök. Rikošetist lendab pall latti. Holland teenib kuuenda nurgalöögi.

85. minut - Holland ette 2:0! Elia ilus löök põrkub küll postist tagasi, kuid õigel hetkel on jaol väsimatu töömees Dirk Kuyt.

88. minut - Hollandi viimane vahetus De Jong puhkama ja Demy de Zeeuw sisse.

Kohtunik lisas kolm minutit. Kohtumine lõppenud.

-----------------------------------------------------------

Eelinfo:

Jalgpalli maailmameistrivõistluste 4. võistluspäeval tuleb esimest korda väljakule ka tiitlikaitsja Itaalia. Viimastes sõprusmängudes suhteliselt kesiselt tegutsenud Itaalia kohtub Paraguay´ga.

Valitsevad maailmameistrid on tänavu pidanud kolm maavõistlust ja võitu saadud pole. Märtsis viigistati Kameruniga (0:0), juuni algul kaotati Mehhikole (1:2) ja viigistati Šveitsiga (1:1).