Automaadiga vaba sõna vastu

 (5)

Sõjaväepolitsei keelab Norra riigitelevisooni kaameramehel filmimise. Mobiilipildid on tehtud enne, kui telefonid ära panna kästi.  
Sõjaväepolitsei keelab Norra riigitelevisooni kaameramehel filmimise. Mobiilipildid on tehtud enne, kui telefonid ära panna kästi.  Foto: erakogu

Seda, kui ohtlikud on Türgi võimudele kriitika, kirjanikud ja vaba sõna, sai Eesti Päevaleht kogeda ka omal nahal.

Eelmise kolmapäeva hommik algas delegaatidel pooleteisetunnise bussisõiduga Silivrisse, et 2008. aastal rajatud Euroopa suurima vanglakompleksi ees auvalves seista. Silivri vanglas number üheksa peetakse kinni vähemalt kümmet ajakirjanikku-kirjanikku – täpne arv pole kahjuks teada, sest süsteem on ligipääsmatu ja segane.

Istanbuli lähistel olid nigelad ilmaolud, tuiskas lund ja vahepeal peeti lausa plaani tagasi pöörduda, sest Silivrisse ennustati lumetormi. Seda õnneks teha ei tulnud, sest auseisak vangla ees oli nädalase missiooni kõige olulisem punkt. Vangla väravatest paarisaja meetri kaugusel asuval parkimisplatsil, kuhu külalistele oli üles pandud isegi paar puhvetit, ei oodanud meid lumetorm, kuid torm siiski. Ainult mõni mitut pärast mikrobussidest väljumist ümbritsesid kirjanikke poolautomaatidega sõjaväepolitseinikud.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare