Euroopa Komisjon soovitab ilmselt Türgi kodanikele viisavabaduse anda

 (19)

Migrandid Türgis Dikili linna rannavalve jaoskonnas pärast ebaõnnestunud katset jõuda üle mere Lesbosele.
Migrandid Türgis Dikili linna rannavalve jaoskonnas pärast ebaõnnestunud katset jõuda üle mere Lesbosele.Foto: REUTERS/SCANPIX

Homne raport ei tähenda lõplikku rohelist tuld, oma sõna on öelda ka europarlamendil ja liikmesriikidel.

Mõttekoja European Stability Initiative analüütiku Alexandra Stiglmayeri sõnul on Euroopa Komisjon pea võimatus olukorras. „Komisjon võib teha näo, et kõik on hästi, teha viisavaba reisimise ettepaneku ja kaotada usaldusväärsuse või siis öelda, et Türgi ei ole kõiki tingimusi täitnud, ning jätta viisavaba reisimise ettepanek praegu tegemata, aga see tähendab, et tehing jääb katki,” ütles Stiglmayer, pidades silmas EL-i ja Türgi kokkulepet põgenikevoo pidurdamiseks, kus Türgi ühe tingimusena nõudis just viisavabadust.

„Komisjon annab positiivse soovituse. Aga eks saab näha, milliseid juriidilisi nõkse ja trikke nad selle sammu õigustamiseks kasutavad,” tsiteeris EUobserver eile hommikul üht EL-i allikat. Väljaandega vesteldes oli sama meelt ka Türgi analüütik Sinan Ülgen. „Üldine arvamus on, et komisjon teeb ettepaneku viisarežiimi liberaliseerida, isegi kui Türgi ei täida kõiki kriteeriume,” ennustas ta.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0.59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare