HOMSES EESTI PÄEVALEHES: Esimest korda pärast šahhi visiiti käis Eestis Iraani valitsuse liige

 (15)
HOMSES EESTI PÄEVALEHES: Esimest korda pärast šahhi visiiti käis Eestis Iraani valitsuse liige
Iraani ministri sõnul huvitavad riiki Eesti e-valitsuse ja küberkaitse rakendused.Foto: Priit Simson

Mahmoud Vaezi sõnul oskavad iraanlased masinaid ise ehitada, eestlastel on aga vilumust nende jaoks mõeldud tarkvara kirjutamisel.

Iraani IT-ministri Mahmoud Vaezi külaskäik oli osa laiemast „šopingutuurist“ pärast riigi vastu kehtestatud majandussanktsioonide lõppu. Septembri alguses käis ta Lõuna-Koreas, sõlmides sealse valitsusega kaks IT-infrastruktuuri arendamise lepingut ja koostöömemorandumi Samsungiga. Päev enne Eestis käiku oli Iraani minister Helsingis ja sõlmis lepingu Nokiaga Iraani interneti arendamiseks. Tallinnast lendas ta Stockholmi, kus pidas paljulubavaid läbirääkimisi Ericssoniga.

Eestis kohtusid iraanlased majandusminister Kristen Michaliga ning e-valitsemise rakendustega tegelevate firmadega Reach-U, Nortal ja GoSwift. Delegatsioon külastas ka infosüsteemi ametit ja E-riigi Akadeemiat.

Minister ütles Eesti Päevalehele, et näeb Eesti ja Iraani koostööks väga häid võimalusi. „Eesti ettevõtetel on võimekus tarkvararakenduste väljatöötamiseks,“ selgitas Vaez. „Üks võimalus koostööks võiks puudutada e-valitsuse ja e-teenuste programmidega tegelevaid ettevõtteid. Teine lootustandev valdkond on küberturvalisus. Ning Iraani ettevõtetel on jällegi väga head kogemused IT-riistvara arendamises.“

Pikemat artiklit saab lugeda 23. septembri Eesti Päevalehest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare