HOMSES PÄEVALEHES: Brexiti läbirääkimistel kaupleb London üha rohkem idaeurooplaste töökohtade ja elamisõigusega

 (124)
Eurovastased Epsomi linnas
EurovastasedFoto: Andres Putting

Välisminister lubab tahtmise saamiseks kasutada Moskva strateegiat: rääkida riikidega eraldi.

Veidi pärast EL-i liikmelisuse üle peetud referendumit hakkab selgeks saama, kui vähe on Briti valitsusel järel hoobasid, millega mõjutada endisi Euroopa partnereid tulevikusuhteid sisseseades Londoni soovidega arvestama.

Kui palju Ühendkuningriigis ka ei soovita, majanduslikus mõttes ei ole võimalik end EL-ist suuremaks ja mõjukamaks mõelda. Poliitiliselt oli Brexiti referendum aastaid kestnud partnerite siunamise saagas lihtsalt viimane sajatus EL-i riikide pihta.

Nüüd näitavad tõenäoliste järgmiste Ühendkuningriigi liidrite avaldused, et majanduslike ja poliitiliste mõjutusvahendite puudumise tõttu seisab ees üpris näotu periood, kus nõudmiste esitamisega käib kaasas pantvangide võtmine. Nimetatud pantvangid on Suurbritannias elavad ja töötavad teiste EL-i riikide kodanikud, kel pole Konservatiivse Partei poliitikute sõnul mingit alust loota automaatsele õigusele Brexiti käivitudes Suurbritanniasse jääda.

Samal teemal:

Aina valjemalt antakse EL-ile teada, et kui London ei saa tulevastesse suhetesse soovitavaid vastutulekuid, pole välistatud Suurbritannias elavate ja töötavate teiste EL-i riikide kodanike deporteerimine.

Loe edasi homsest Päevalehest!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare