HOMSES PÄEVALEHES: Tesco riiulid on tühjad! Isegi Brexiti must stsenaarium ei näinud Suurbritannia sellist allakäiku ette

 (207)
Tesco
TescoFoto: LUKE MACGREGOR, REUTERS

Mitte kunagi varem viimase 168 aasta kohta olemas oleva statistika järgi pole Briti nael olnud dollari suhtes nii madalal tasemel. Sel nädalal jõudis naela ebastabiilsus ka tavainimeste jaoks selgelt nähtavatesse kohtadesse: poodidesse.

Briti tuntud poeketi Tesco populaarses internetipoes lõpetati päevapealt maailma ühe juhtiva toidu- ja kodukeemia tootja Unilever kaupade pakkumine. See puudutas pakinuudleid, šokolaade, võid, erinevad kastmed ja pesuvahendeid. Nende hulgas ka brittide jaoks mitteametlikuks rahvustoiduaineks olevat Marmite’i määret.

Kauplusekett teatas, et tavapoodides on neid tooteid veel saada, kui juurde enam ei tooda. Inimesed hakkasid sotsiaalmeedias jagama fotosid oma kodupoodide riiulite kaubavaliku seisukorrast.

Põhjus oli proosaline. Kuivõrd Unilever toob suure jao neist toodetest Suurbritanniasse piiri tagant ja lepingud on nende jaoks eurodes ja dollarites, soovisid nad naela nõrgenemise tõttu oma kaupade hindu vähemalt 10% tõsta. Tesco aga keeldus, sest kartis, et hinnatundlikud kliendid lähevad teistesse poodidesse, kus kaup pole veel kallinenud.

Millega naela kursi langus veel ähvardab? Loe homsest Eesti Päevalehest!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare