HOMSES PÄEVALEHES: Ukraina julgeolekuteenistuse eksjuht paljastab: tihti ulatusid altkäemaksud viie, kaheksa või 20 miljonini ja seda sularahas!

 (39)
Kekerakond Salmes-52
Foto on illustratiivneFoto: Ilmar Saabas

Ukraina ühe mõjukama sõltumatu nädalalehe toimetusse jalutas mai lõpus endine Ukraina julgeolekuteenistuse (SBU) asejuht Viktor Trepak ja teatas, et soovib ajakirjanikele rääkida „poliitilisele korruptsioonile valgust heitvast eriti tõsisest materjalist“. President Petro Porošenko oli Trepaki vaid poolteist kuud enne seda ametist vabastanud.

Intervjuu ilmus kaks päeva hiljem ning seal kirjeldatu võis esmapilgul päris uskumatu tunduda. Trepak seletas, et oli oma allikalt saanud Ukraina endise presidendi Viktor Janukovõtši Regioonide partei musta kassa kulutusi kajastanud arveraamatu.

„See kujutab endast suurt dokumentide kogumit, mis kinnitab võimude totaalset korrumpeeritust. Arveraamatus on kajastatud korruptiivsed maksed, mis tehti nö ühiskassast ehk Regioonide partei musta raha liikumine. Esimest korda saavad õiguskaitseorganid oma kätte mitte üht või paari kuritegu käsitleva materjali, vaid andmed pikaaegset süsteemset korruptsiooni organiseerinud struktuuri kohta, mis põhines ühel erakonnal,“ rääkis Trepak usutluses.

Loe edasi homsest Päevalehest!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare