Kõige suurem inimõiguste rikkumine pannakse toime agressiivse sõjaga. ÜRO põhimõtted nõuavad kõikidelt liikmesriikidelt rahu tagamist, seisis Inimõiguste instituudi saadetud pöördumises.

Venemaa sõjaline agressioon Gruusias on jätkuks sõjalisele tegevusele Tšetšeenias. Selle sõja ohvrid on massiliste inimõiguste rikkumiste ohvrid. Venemaa suurriiklik eesmärk on taastada oma võim Taga-Kaukaasias demokraatliku Gruusia hävitamisega.

Pealtvaatamine ja õigeaegsest sekkumisest loobumine, rääkimata agressorile järeleandmiste tegemisest, toovad kaasa pöördumatud tagajärjed maailma rahule.

Ajastades oma sõjalise agressiooni rahvusvahelise rahuürituse, olümpiamängude ajaks, rikub Venemaa jõhkralt ja küüniliselt tsiviliseeritud maailma tavasid ning kehtivaid kokkuleppeid. Hetkel on Venemaa tallanud jalge alla nii rahvusvahelist rahu tagavad kokkulepped kui ka enda poolt ratifitseeritud rahvusvahelised lepingud.

Kutsume üles Riigikogu jõulisele ja kiirele reageerimisele, teadvustamaks rahvusvahelisi organisatsioone ning rahvusvahelist üldsust Eesti riigi ja rahva seisukohast.

Demokraatlikud riigid ja valitused - olge ettenägelikud ja ärge lubage Venemaa agressioonil Gruusia vastu üle kasvada sarnaseks Tšetšeenias toimuva rahva hävitamisega.

Meie ajalooline kogemus näitab, et juhul, kui demokraatliku leeri liikmed, nagu omal ajal Molotov-Ribbentropi pakti mõjusfääri riigid ja rahvad, lasevad end ükshaaval pealt vaadates hävitada, hukkume me kõik.