Istanbuli keldrikorrus. Suurlinn peidab endas Tallinna jagu Süüria pagulasi

 (8)

Suure perega kitsukesse korterisse pressitud Süüria perekond peab üheskoos vaeva nägema, et uberiku eest üüri maksta. Koolis käib kuuest lapsest ainult pildil olev tüdruk.
Suure perega kitsukesse korterisse pressitud Süüria perekond peab üheskoos vaeva nägema, et uberiku eest üüri maksta. Koolis käib kuuest lapsest ainult pildil olev tüdruk.Hendrik Kuusk

Istanbuli peetakse maailma suurimaks süürlaste pagulaslaagriks, kuid laagrile omaseid tunnuseid seal pole. Ainult 10% sõjapõgenikke elab laagrites, ülejäänud on end peitnud linnadesse, kus on aga sattunud olukorda, millest hullem on ainult kodus käiv sõda. Eesti Päevaleht käis Istanbulis ja otsis linnapagulased üles.

Istanbuli Taksimi väljak paistab silma kaht liiki tegelaste poolest, kes on väljakule omaseks saanud: kartmatult keset kõnniteed põõnavad kassid ja väiksed Süüria poisid, kes müüvad möödujatele taskurätikuid.

Hulkuvate kasside eest hoolitsevad kohalikud kogu hingest ja kuumal kivil põõnutaval kõutsil pole põhjust midagi peljata, aga süürlastega on teised lood.

Poisid on pidevalt valvel. Kui kusagilt ilmub politsei, kaovad nad hetkega kitsaste tänavate vahele. Müümise või kerjamisega vahele jäämine on nende suurim hirm.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0.59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare