Jaapani telekanal: Birmas hukkunud ajakirjanik tapeti tahtlikult

 (1)
Jaapani telekanal: Birmas hukkunud ajakirjanik tapeti tahtlikult
www.timesonline.co.uk

Jaapani telekanal Fuji avaldas video eile Birmas hukkunud Jaapani ajakirjaniku Kenji Nagai tapmisest ja kinnitab, et Nagai ei hukkunud juhuslikust kuulist: sõjaväelane lasi mehe maha tahtlikult.

Jaapani telekanalis eetrisse lastud videolt näeb, et üks sõdur tulistab selili lamavat ajakirjanikku, kirjutab The Times.

Jaapani saatkonna arst kinnitas, et kuul sisenes Nagai kehasse rinnakorvi paremalt poolelt, läbistas südame ja väljus seljast. Kuuli teekond viitab, et maas lamavat Nagaid tulistas tema kohal seisev inimene.

Teiste eile Rangooni tänavatel olnud ajakirjanike ründasid/sihtisid sõdurid kõiki neid, kellel oli käes kaamera või kaameraga telefon.

Videolõik Kenji Nagai tapmisest algab kaadritega sellest, kuidas sõdurid ja märulipolitsienikud jälitavad põgenevaid demonstrante. Üks kiivriga sõdur lükkab pikali Nagai. Selili lamav mees hoiab oma kaamerat veel pea kohal, kui kõlab lask – videol on näha, kuidas Nagai ees seisev mees teda oma relvaga sihib. Pärast lasku läheb sõdur ära – ta jätkab demonstrantide taga ajamist.

Fuji telekanal kinnitab, et video näitab, et Nagai tapeti tahtlikult.

50-aastane Kenji Nagai oli Tokyo AFP News’i reporter, kel oli aastatepikkune kogemus maailma konfliktikollete uudiste kajastamisel. 
 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare