Lukašenka materdab Venemaad. Kaua tal seda teha lastakse?

 (146)

Valgevene president Aljaksandr Lukašenka tõendas oma reedese pressikonverentsiga, et ta on kõvast puust. Ta mitte üksnes ei sõidelnud Putinit avalikult, vaid tegi seda 7,5 tundi järjest ehk kauem kui Vene riigipea ise on eales suutnud eetris püsida.
Valgevene president Aljaksandr Lukašenka tõendas oma reedese pressikonverentsiga, et ta on kõvast puust. Ta mitte üksnes ei sõidelnud Putinit avalikult, vaid tegi seda 7,5 tundi järjest ehk kauem kui Vene riigipea ise on eales suutnud eetris püsida.Foto: AP/Scanpix

Valgevene diktaator keeldub Vene baasidest, avab riiki välismaalastele ja pragab avalikult Putiniga.

Üle 20 aasta Valgevene riigi eesotsas püsinud Aljaksandr Lukašenka edu valem on ammu teada: kord pugeda külje alla Venemaale ja näidata Moskva rõõmuks koht kätte läänele, siis jälle vastupidi. Iga kord kasseeritakse oma meelemuutuse eest näiteks laenude saamise või sanktsioonide tühistamisega kenasti tasu sisse.

Viimased paar-kolm aastat on Lukašenkal käsil olnud Euroopa ja lääne poole hoidmise faas, mille paljuski ajendas Venemaa Ukraina-agressioon ja Krimmi annekteerimine. Ent tänavu jaanuaris sai mõõdukate rõhkudega kerge laveerimine ühtäkki läbi. Minski isevalitseja purskab Venemaa poole tuld ja tõrva ning astub samme, mis on vaieldamatult riskantsed riigile, mille toimetulek sõltub suuresti Moskva lahkusest.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare