Medvedev andis ordeni Läti lauluisale Raimonds Paulsile

 (2)
Medvedev andis ordeni Läti lauluisale Raimonds Paulsile
Nõukogude ajal Venemaalgi suurt populaarsust nautinud Läti laulja ja laulutegija Raimonds Pauls sai president Dmitri Medvedevilt lisaks NSV Liidu rahvakunstniku tiitlile Kuldse Pistriku ordeni. wikipedia

Eile andis Riias otse Dzintarsi kontserdisaali laval Venemaa riigikontrolli juht Sergei Stepašin Läti legendaarsele laulukirjutajale ja lauljale Raimonds Paulsile üle ordeni Kuldne Pistrik.

Ordeni, mida Venemaa president võib statuudi kohaselt anda välismaistele ühiskonnategelastele, annetas Paulsile oma ukaasiga Venemaa president Dmitri Medvedev. Autasu andis Stepašin Paulsile üle laulukonkursi "Uus laine" ("Jaunais vilnis") kontserdil.

"Paljud asjad muutuvad, kuid suure maestro Raimonds Paulsi talent jääb," kommenteeris Stepašin.

Pauls oli aastatel 1988–1993 Läti kultuuriminister ning 1998. aastast praeguseni on ta Läti seimi ehk parlamendi liige, kuuludes kogus kõige suuremasse, 27 liikmest koosnevasse Rahvapartei fraktsiooni (seimis on kokku 100 kohta). 1999. aastal jõudis Pauls kandideeriderida Läti presidendiks, kuid võttis oma kandidatuuri tagasi.

1985. aastal anti Paulsile NSV Liidu rahvakunstniku aunimetus. Lisaks on ta Läti Teaduste Akadeemia audoktor ja Rootsi kuningliku Põhjatähe ordeni kavaler. Aastail 1982–1988 oli Pauls Läti raadio muusikasaadete peatoimetaja.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare