Populaarsust kaotavat Poola valitsust ähvardavad Macroni sanktsioonid

 (64)

Laupäeval kogunesid tuhanded inimesed Vabaduse marsile ("March of Freedom"), et avaldada meelt võimupartei PiS vastu. Esimest korda üle pika aja on PiS-i reiting opositsioonipartei omast madalam.
Laupäeval kogunesid tuhanded inimesed Vabaduse marsile ("March of Freedom"), et avaldada meelt võimupartei PiS vastu. Esimest korda üle pika aja on PiS-i reiting opositsioonipartei omast madalam.Foto: AFP/SCANPIX

Harjumatu sisesurve alla langenud Poola valitsus leidis end ka uue tõsise välissurve alt.

Kõigis hädades Euroopa süüdistamine paistab kiiresti moest minevat. Seda saadakse teada valimistel – viimati Prantsusmaal – ja ka muud moodi ehk nagu Poolas.

Varssavis poolteist aastat võimul olnud padukonservatiivne Seaduse ja Õigluse (PiS) partei on kasutanud kõikvõimalikke trikke, et allutada endale poliitiliselt näiteks avalik-õiguslik meedia ja kohtud ning tagada ametnikkonna täielik lojaalsus võimuideoloogiale. Kuigi Euroopa Liit viibutas PiS-i valitsuse õigusriigi põhimõtetega vastuollu mineva tegevuse peale mitu korda näppu ja opositsioonilised kodanikud protestisid, ei vähendanud see karvavõrdki Jarosław Kaczyński juhitava partei populaarust.

Kuid kevadel käis PiS-i kangekaelselt kõrge reitingunäitajaga krõks ja see hakkas esimest korda langema.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0.59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare