Praha politsei suudab vaevu globaliseerumisvastaseid vaigistadaPraha politsei suudab vaevu globaliseerumisvastaseid vaigistada
----

Praha kesklinnas on pärast politseinike ja tuhandete globaliseerimisvastaste meeleavaldajate vahelisi kokkupõrkeid taas kord jalule seatud, edastas BBC.

Kokkupõrgetes said vigastada kümned inimesed, kuna demonstrandid loopisid politseinikke kividega, millele korravalvurid vastasid pisargaasi ja veekahuritega.

Praha politseid on vahistanud terve rea Rahvusvahelise Valuutafondi ja Maailmapanga aastakohtumis nurjata püüdnud "antiglobaliste".

Väiksemad demonstrantide rühmad üritasid tungida kongressikeskusele lähima metroojaama juurde ning hotelli, kus delegaadid elavad, kuid politsei suutis nad tagasi tõrjuda. Osa meeleavaldajaid möllas kesklinnas, kus kokkupõrked politseiga kestsid hilisööni. Majanduse globaliseerumise vastased lasid ilutulestikurakette, loopisid korravalvureid kividega ja purustasid kauplustevitriine.

Väljakul asunud politseinike hulk oli korral tagamiseks selgelt ebapiisav.

Enne seda blokeeris politsei soomustransportööride ja veekahuritega läbipääsu kongressikeskuse juurde, kahe suurima rahvusvahelise finantsorganisatsiooni aastafoorumi toimumispaika. Meeleavaldajad üritasid politseitõketest mitmest eri küljest mööduda, loopides korravalvureid kivide, pudelite ja isegi süütepudelitega. Õhk oli paks pisargaasigranaatide plahvatustest ja sireeniulgumisest, linna kohal tiirutasid lakkamatult helikopterid. Kui politsei lasi käiku veekahurid, tekkisid mõlemal poolel vigastatud.

Globaliseerumise vastased süüdistavad Maailmapanka ja Rahvusvahelist Valuutafondi vaesuse ja ebavõrdsuse süvenemises ning looduse hävitamises. Nn. antiglobalistid nõuavad mõlema organisatsiooni laialisaatmist. Prahas toimuvad rahutused pole esimesed selletaolised: radikaalid korraldasid manifestatsioone ka eelmise aasta detsembris USA-s Seattle'is Maailma Kaubandusorganisatsiooni tippkohtumise ajal, samuti tänavu aprillis Washingtonis IMF-i ja Maailmapanga foorumite aegu.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama
161 500€
Tallinn, Korter
72 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
243 000€
Tallinn, Majaosa
229 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
90 000€
Tallinn, Korter
166 000€
Tallinn, Suvila
209 000€
Kiili vald, Majaosa
157 000€
Rae vald, Korter
179 900€
Tallinn, Korter
109 000€
Tallinn, Korter

149 900€
Tallinn, Korter
59 000€
Tartu, Korter
97 900€
Rae vald, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare