"Tänu lahingutegevusele on tuhandeid põgenikke ja samuti on suured rünnakute järgsed elanikkonna kahjud ja kannatused, palju on haavatuid ja hukkunuid," rääkis Raidma.

Raidma sõnul lahingutegevused jätkuvad ja varahommikul Venemaa pommirünnaku alla sattunud Tbilisis on olukord endiselt ülikeeruline.

Lahingu tegevuse täpset olukorda on Raidma hinnangul keeruline kommenteerida, sest tegemist on lahingutsooniga ning pidevalt laekub erinevaid teateid. Näiteks BBC kirjutab, et Gruusia on taandumas Lõuna-Osseetiast, mis võib tähendada seda, et Gruusiale vaenulikud väed on kogunenud Gruusia ja Lõuna-Osseetia piirile.

Eile õhtupoolikul kohtus Raidma Gruusia Rahvusliku Julgeoleku Nõukogu esimehe Alexander Lomaia ja Gruusia Parlamendi riigikaitsekomisjoni esimehe Givi Targamadzega, kus üheskoos arutati hetkeolukorda Gruusias, vahendas äsja riigikogu pressiteenistus.

Mati Raidma avaldas sügavat kahetsust toimuva üle. “Eestlased mõistavad Gruusia olukorra tõsidust ning vajadust viivitamatult lõpetada suveräänse riigi ja tsiviilelanikkonna vastased barbaarsed ründed. Seda, mis toimub praegu Gruusias, on võimatu nimetada regionaalseks konfliktiks, see on tõsine oht ja väljakutse euroopalikule arusaamale demokraatiast ja julgeolekust,” kinnitas Raidma.

Nii Rahvusliku Julgeoleku Nõukogu esimees Alexander Lomaia kui ka Parlamendi riigikaitsekomisjoni Esimees Givi Targamadze kirjeldasid olukorda, mis annab tunnistust Vene Föderatsiooni illegaalsest lahingtegevusest Gruusia territooriumil ja reaalsest ründest Gruusia suveräänsusele.

Mati Raidma rõhutas objektiivse pildi kiire edastamise vajadust rahvusvahelisele üldsusele, edastamaks tõendeid, et olukord on väljunud Lõuna-Osseetia ümber toimuva konflikti mõõtmetest. Vaadates toimuvat, on alust arvata, et nii see oligi Venemaa poolt planeeritud.

Raidma kinnitas veelkord Eesti poolset igakülgset toetust Gruusiale. "Rahvusvahelise üldsuse kiire ja resoluutne käitumine omab täna kriitilist tähtsust Gruusia rahvale ja Gruusia suveräänsusele,“ ütles Raidma.