Regnum: Eesti riik süüdistas Venemaad II Maailmasõja vallapäästmises

 (68)
Regnum: Eesti riik süüdistas Venemaad II Maailmasõja vallapäästmises
----

Vene propagandaagentuur Regnum väidab ekspert Sergei Artimenko hinnangule viidates, et Eesti süüdistas riiklikul tasandil Venemaad II Maailmasõja vallapäästmises. Tegelikult pole KAPO seda väitnud.

Sergei Artimenko sõnul on Eesti kaitsepolitsei aastaaruandes kirjas „näited Teise maailmasõja võitnud impeeriumi pikaajalisest infosõjast, mis päästis valla Teise maailmasõja ja võitis selle“. Tegelikult sellist väidet KAPO aastaraamatus ei ole.

Tema hinnangul saab taolist avaldust käsitleda kui süüdistust Venemaa suhtes ametlikul tasandil. Artimenko lisas, et Venemaa ametlikel ja mitteametlikel struktuuridel tuleb seda fakti võtta kui Eesti riigi ametlikku seisukohta ning edaspidistes asjades ja läbirääkimistes lähtuda sellest faktist.


Regnumi tehtud KAPO aastaaruande venekeelne tõlge kõlab nii: „Все это типичные примеры продолжающейся информационной войны, ведущейся империей, которая развязала Вторую мировую войну и победила в ней, против маленькой страны-жертвы, страдавшей и понесшей великие жертвы в результате противоборства двух сражавшихся сторон.“


KAPO aruande eestikeelses originaalis kõlab see lõik järgmiselt: „Need on tüüpilised näited Teise maailmasõja võitnud suurriigi pikaajalisest infosõjast Teise maailmasõja ohvri-väikeriigi vastu, mis kannatas ja kandis väga suuri kaotusi mõlema sõdiva poole okupatsiooni tõttu.“

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare