Reis kosmosesse hakkab maksma 200 000 dollarit

 (6)

Reis kosmosesse hakkab maksma 200 000 dollarit
Reuters

Virgin Galacticu esitletud kosmoselennuki pilet hakkab maksma 200 000 dollarit.

Richard Branson avalikustas kolmapäeval uue kosmoselennuki mudeli, mis viiks reisijaid regulaarselt raha eest kosmosesse ja seda juba järgmisel aastal, kirjutab BBC.

„Me tõesti tahame, et sajad ja tuhanded inimesed, kes soovivad kogeda kosmosereisi, seda ka teha saaksid,” ütles Branson meediaüritusel.

Branson, kelle firma Virgin Galactic nõuab lühikese kosmosereisi eest 200 000 dollarit, ütles, et SpaceShipTwo hakkab testlende tegema juba sel aastal.

 

 

„Hoolimata sellest, et dollari väärtus langeb, on meie hind ikkagi paljudele liiga kallis,” lisas Branson. „Aga ma julgen loota, et viieaastase tegevusperioodi jooksul  langeb hind suurel määral.”

 

Reisile on end juba broneerinud rohkem kui 200 inimest, mis teeb ettemaksuna 30 miljonit dollarit. Kahetunniseks reisiks on valmistumas füüsik Stephen Hawking, seriaalistaar Victoria Principal ja moelooja Philippe Starck.

 

Kosmosereisid stardiksid New Mexicost, reis kestaks umbes kaks ja pool tundi, mille sees on viis minutit kaaluta olekut. Kosmoselennuk oleks maapinnast 62 miili kõrgusel ehk täpselt kosmose tehnilisel piiril.

Vormistage Eesti Päevalehe soodushinnaga püsimaksetellimus ning nautige Eesti kvaliteetseimat ajakirjandust oma postkastis vaid 30 sendi eest päevas! Vaata siit

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare