Rootslased näitasid, et on terroristist üle

 (88)

Pärast terrorirünnakut kõrgub sündmuskohal Stockholmi kesklinnas lillemüür. Tuhanded rootslased on käinud kannatanutele austust avaldamas ja hukkunuid mälestamas.
Pärast terrorirünnakut kõrgub sündmuskohal Stockholmi kesklinnas lillemüür. Tuhanded rootslased on käinud kannatanutele austust avaldamas ja hukkunuid mälestamas.Foto: Karli Saul

Kõndides Stockholmis mööda terroristi juhitud surmaauto teed, saad aru, miks terror ei suuda Rootsi ühiskonda murda. Jääb arusaamatuks, mida lootis saavutada kurjategija.

Seisan laupäeva hommikul Stockholmi kesklinna väikesel Adolf Fredriks Kyrkogatanil restoran Caliente ees. Tänav on rahulik – peale minu selja taga oleva tagasihoidliku söögikoha on siin veel mõned elumajad ja väikeettevõtted, vanarõivapood ja kirik. Inimesed jalutavad koeri, üks kohalik läheb mööda, kohvitops ja saiakott näpus. Mida võis küll tunda mees, kes kõndis eelmisel pärastlõunal mööda sedasama tänavat, otsides autot, millega tappa võimalikult palju inimesi? Oli tal hirm? Kas ta tahtis saada kuulsaks? Või oli ta hinges üksnes kibedus ja iha maksta mingil moel kätte ühiskonnale, mis polnud täitnud ta unistust rikastuda?

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare