Sudaanis pükse kandnud naist ähvardab 40 kepihoopi

 (8)
Sudaanis pükse kandnud naist ähvardab 40 kepihoopi
Kas Lubna Hussein pani avalikult pükse kandes Sudaanis kehtivate seaduste järgi toime "kõlvatu teo", lubas Hartumi kohus edasi vaagida kuu aja pärast. Reuters

Täna kogunes Sudaani pealinnas Hartumis hulk meeleavaldajaid, kes mõistis hukka seadused, mis lubab karistada avalikult pükse kandnud naisi 40 kepihoobiga.

Endine ajakirjanik ja ÜRO pressiesindaja Lubna Hussein vahistati koos 12 teise naisega Hartumi restoranis juuli alguses, teatas Reuters. Neid süüdistati kõlvatu teo toimepanemises.

Pärast kohtuistungit ütles Hussein ajakirjanikele, et kohus jätkab asja arutamist 7. septembril. "Nad tahavad kontrollida ÜRO-st, kas mulle laieneb puutumatus. Ma ei mõista, miks nad seda teevad, sest ma olen juba ÜRO ametist lahkunud. Mulle tundub, et nad üritavad asja arutamist lihtsalt edasi lükata," ütles Hussein.

Naisteühendused on kaevanud, et seaduses pole kirjas, milline õieti on kõlvatu riietus, jättes politseinike mureks, milliseid naisi vahistada ja milliseid mitte.

Kohtuhoone ees kogunenud naised kandsid loosungeid ja peapaelu kirjadega "Ei tagasipöördumisele keskaega" ja karjusid arvamusavaldusi kõlvatut riietumist keelavate seaduste vastu.