Taani kisti ajalehes avaldatud Muhamedi karikatuuride pärast rahvusvahelisse skandaali

 (19)
Taani kisti ajalehes avaldatud Muhamedi karikatuuride pärast rahvusvahelisse skandaali
Jyllands-Posten

KOPENHAAGEN, 30. jaanuar (EPLO) – Taani kisti rahvusvahelisse skandaali, kuna ajaleht Jyllands-Posten avaldas karikatuure moslemite prohvetist Muhamedist, Araabiamaad kutsuvad üles Taanit boikoteerima ning sulgevad Kopenhaagenis saatkondi.

Taani valitsus teatas, et ei hakka midagi tegema ajalehes Jyllands-Posten avaldatud karikatuuride osas. Enne seda otsustas näiteks Liibüa, et sulgeb protestiks oma saatkonna Kopenhaagenis, kirjutab Helsingin Sanomat.

Taani peaminister Anders Fogh Rasmussen ütles, et ajalehe eesmärk ei olnud solvata karikatuuridega moslemeid.

Eelmisel nädalal kutsus Saudi Araabia oma suursaadiku Taanist tagasi. Saudi usujuhid kutsusid ka üles boikoteerima Taani tooteid.

Euroopa Liidu kaubandusvolinik Peter Mandelson kohtus pühapäeval Davosi majandusfoorumil Saudi Araabia esindajaga ning teatas talle, et igasugust Taani toodete vastast boikotti käsitletakse Euroopa toodete boikotina.

Gazas kutsusid islamistlikud terrorirühmitused taanlasi, rootslasi ja norralasi piirkonnast lahkuma paari päevaga. Taani välisministeeriumi esindaja kavatseb esmaspäeval ära kuulata kohalike võimude hinnangu selle kohta, kuidas sellistesse ähvardustesse suhtuda.

Ka Rootsi peakonsul Jeruusalemmas Nils Eliasson ütles, et peab asja tõsiseks. Eliasson arutas küsimust juba oma Taani ja Rootsi kolleegidega.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare