Trumpi nõunikud, Vene häkkerid, Türgi lobi. Valge Maja skandaalid muudkui kuhjuvad

 (29)

Donald Trump ja justiitsminister Jeff Sessions, kes oli sunnitud end Vene-teemalisest juurdlusest taandama. Senaatorina oli Sessions valimiskampaania ajal üks esimesi poliitikuid, kes Trumpi toetama hakkas.
Donald Trump ja justiitsminister Jeff Sessions, kes oli sunnitud end Vene-teemalisest juurdlusest taandama. Senaatorina oli Sessions valimiskampaania ajal üks esimesi poliitikuid, kes Trumpi toetama hakkas.Foto: AFP/Scanpix

Pärast viimaseid paljastusi määrati eriprokurör Vene häkkimislugu uurima ja USA kongress nõuab FBI-lt aruandeid presidendi vestlustest. Anname ülevaate sündmuste järjekorrast, nagu see praeguseks teada on.

2015

16. juuni: Donald Trump teatab presidendiks kandideerimisest.

10. detsember: erukindral Michael Flynn käib Moskvas propagandakanali RT peoõhtul ja istub aukohal Vladimir Putini kõrval. Ta osaleb ka RT arutlusringis ja saab selle eest 33 750 dollarit. Erusõjaväelasena oleks Flynn pidanud esmalt Pentagoni luba taotlema, ent ei teinud seda.

2016

26. veebruar: Reuters teatab, et Flynnist sai Trumpi kampaanianõunik.

28. märts: Trump värbab oma sõbra Roger Stone’i soovitusel nõunikuks Paul Manaforti, kes oli aastatel 2010–2014 Ukraina presidendi Viktor Janukovõtši ja tema parteikaaslaste nõunik.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0.59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare