„Tšetšeenias selliseid inimesi pole. Või oleksid nad juba tapetud”

 (88)

Ramzan Kadõrovi režiim on loonud mitu salajast kinnipidamisasutust, kus hoitakse mehi, keda kahtlustatakse homoseksuaalsuses.
Ramzan Kadõrovi režiim on loonud mitu salajast kinnipidamisasutust, kus hoitakse mehi, keda kahtlustatakse homoseksuaalsuses.Foto: Sputnik/Scanpix

Venemaal tilgub avalikkuse ette häirivat infot Tšetšeenias toimuvast geideks peetavate meeste likvideerimise programmist.

Kahtlemata polnud 1. aprill parim päev Tšetšeeniast tulevate šokeerivate uudiste avaldamiseks ja mõnedki arvasid esiti, et Venemaa ühe allesjäänud sõltumatu väljaande Novaja Gazeta avaldatud info ei pruugi olla tõsi. Kuid väidete kaalukust arvestades on selge, miks väljaanne ei saanud oodata.

Nad olid saanud oma allikatelt, kelle hulgas oli inimesi Tšetšeenia jõustruktuuridest, kinnituse ärevatele teadetele. Sisuliselt Moskvale allumatu Tšetšeenia võim eesotsas vabariigi juhi Ramzan Kadõroviga on käivitanud laiaulatusliku programmi geideks peetavate meeste kinnipidamiseks, piinamiseks ja tõenäoliselt ka hävitamiseks.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare