ÜRO ei jõudnud Põhja-Korea raketikatsetuse suhtes ühisele seisukohale

 (2)
ÜRO ei jõudnud Põhja-Korea raketikatsetuse suhtes ühisele seisukohale
Põhja-Korea rakett Taepdong-2Reuters

ÜRO julgeolekunõukogu kogunes küll eile erakorralisele istungile seoses Põhja-Korea raketikatsetusega, kuid kohtumine lõppes ühisele seisukohale jõudmata.

USA ja Jaapan ootasid erakorraliselt istungilt jõulist vastust Põhja-Koreale, kuna mõlemad riigid on raketikatsetuse kuulutanud ÜRO julgeolekunõukogu 2006. aasta resolutsiooni rikkuvaks, kirjutas BBC.

USA saadik ÜRO-s Susan Rice ütles, et Pyongyang on selgelt rikkunud resolutsiooni, mille 17. ja 18. punkt keelavad Põhja-Koreal ballistiliste rakettide igasuguse kasutamise.

Hiina ja Venemaa kutsusid samas üles kõiki riike hoiduma tegevusest, mis võiks suhteid Põhja-Koreaga veelgi pingestada. Hiina saadik ÜRO-s Zhang Yesui rõhutas, et iga samm, mille organisatsioon teeb, peab olema ettevaatlik ja proportsionaalne.

BBC korrespondendi hinnangul ei jõutud ÜRO erakorralisel istungil selgele seisukohale, kas Põhja-Korea ikkagi rikkus raketikatsetusega resolutsiooni või mitte, rääkimata sellest, kas ja kuidas tuleks Põhja-Koread tema tegevuse eest karistada.

Põhja-Korea ametlike allikate järgi saadeti raketiga orbiidile satelliit, kuid naaberriigid peavad seda kaugmaaraketiks, mida võib tarvidusel nende vastu sõjaliselt tarvitada. 
 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare