USA sõjaväekohtunik ei tunnistanud vange piinanud naist süüdi

 (13)

Kohtuasi end Iraagi vangide ahistamises süüdi tunnistanud Englandi üle nurjus.
Kolmapäeval ei nõustunud sõjaväekohtunik tunnistama reamees Lynndie Englandi süüdi Iraagi Abu Ghraibi vangide piinamises, kuna ta pole kindel, kas naine teadis, et tema teod olid sooritamise ajal väärad.

Kohtupidamise nurjumine viis kohtuasja tagasi algstaadiumisse. Asja vaatab nüüd veel kord üle Fort Hoodi komandör, kindralleitnant Thomas Metz, kes peab otsustama, kas ja milline süüdistus Englandile esitatakse. Kui naisele esitatakse süüdistus, läheb see taas sõja-väevandemeestele arutada, ütles süüdistajate pressiesindaja kapten Cullen Sheppard.

Vasturääkivad tunnistused

Armeekohtunik kolonel James Pohl teatas, et England pole süüdi koos reamees Charles Graneriga korraldatud vangide piinamises ega sellega seotud süüdis- tustes. Kohtunik langetas otsuse pärast seda, kui piinamisi juhtinud Graner tunnistas, et tema tehtud fotod, millel England vange mõnitas, olid mõeldud teistele vangivalvuritele õppematerjaliks.

End ise esmaspäeval vangide väärkohtlemises süüdi tunnistades ütles England, et teadis: fotod tehti ainult teiste vangivalvurite lõbustamiseks. Kohtunik teatas, et Englandi ja Graneri tunnistus ei sobi kokku, ja kuulutas kohtupidamise nurjunuks. Ta tühistas ka süüdistajate ja kaitsjate vahelise lihtmenetluse leppe, mille järgi Englandile oleks saanud määrata kuni 11-aastase vanglakaristuse.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama
189 000€
Harku vald, Korter
109 000€
Tallinn, Korter
166 000€
Tallinn, Suvila
161 500€
Tallinn, Korter
295 000€
Harku vald, Maja
Otse omanikult!
120 000€
Tallinn, Korter
121 990€
Tallinn, Korter
197 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
70 000€
Tallinn, Korter
149 900€
Tallinn, Korter

79 700€
Tartu, Korter
119 900€
Tartu, Korter
79 700€
Tartu, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare