Venezuela president külastas Venemaad

 (12)

Arendamaks kahe riigi vahelist koostööd külastas Venezuela president Hugo Chavez eile, 26. septembril oma ametivenda Dmitry Medvedevit Venemaal Orenburgi linnaosas.

 Kohtumisel keskenduti eelkõige Gruusia sündmustele ning ka ühistele mereväeõppustele, mis peaksid esialgsete andmete kohaslet aset leidma juba selle aasta novembris, vahendab CNN.

Samal ajal kui Venemaa ja Ameerika Ühendriikide suhted üha enam halvenevad, tugevnevad aga sidemed Venemaa ja Venezuela vahel. Koostöö arendamiseks ning võimalust soetada suurriigilt sõjarelvi, pakkus Venemaa Venezuelale rohkem kui kümme miljardit (1 miljard dollarit) krooni krediiti.

Ühtlasi kiitis Ladina-Ameerika riikide liider Chavez heaks ka meetmed, mida Venemaa rakendas sõjas Gruusiaga sellest lahku löödud regioonis Lõuna-Osseetias.

"Me oleme teadlikud põhjustest, mis tegelikult Venemaa-Gruusia sõja taga peitusid ning kes olid need, kes Lõuna-Osseetias elavaid inimesi ka ründas," räägib Chavez. Seetõttu avaldas president Venemaale oma kindlat tuge.

Samuti oli kõnealuseks teemaks rahakriis nii USA-s kui ka teistes riikides. Chavez on samal teemal arutlenud ka Venemaa peaminister Vladimir Putiniga.

Venezuela president pidas läbirääkimisi Putiniga vahetult enne Medvedeviga kokkusaamist, kus põhiteemaks oli eelkõige kahe rahvuse koostegevus, mida peaminister Putin nimetas Venezuela jaoks "uueks võimaluseks".

Venemaa presidendi veebilehekülg www.president.kremlin.ru kirjutab, et kokkusaamise järel Medvedeviga kirjutasid kahe riigi esindjad alla ka  vastastikusele energiaalase koostöölepingule.

Eelnevalt on Venezuela teatanud, et 2012. aastaks plaanib riik relvastuse ja sõjatehnika ostuks kulutada isegi üle 30 miljardi dollari.

Varasemate lepingute raames on Venemaa Venezuelale müünud ühtekokku nelja miljardi dollari eest Kalašnikovi automaate, 24 hävituslennukit Su-30MK2 ning ka poolsada helikopterit.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare